"У цій війні Україна повинна перемогти": Лауреати Нобелівської премії закликали збільшити допомогу Києву та не визнавати Путіна президентом

Нобелівські лауреати звернулися до світових лідерів з відкритим листом. Вони зазначили, що Україна, яка стала жертвою повномасштабної кривавої війни, розв'язаної Росією, має перемогти. Тож світ має об'єднатися і допомогти Україні досягти перемоги, адже вона стане запорукою збереження на планеті миру, прогресу та прав людини, передають Патріоти України.

Водночас підписанти закликали світ не визнавати "перевибори" Володимира Путіна на черговий президентський термін, адже російський правитель перетворив Росію на мілітаризовану поліцейську державу з ядерною зброєю, яка загрожує існуванню планети. Наразі під відкритим листом підписалися 39 лауреатів Нобелівської премії – і збір підписів триває, його текст оприлюднено на сайті Т-invariant.

Автори звернення нагадали про злочини Путіна, які він вчинив, особливо, упродовж останніх років – як проти України, так і всередині РФ.

"Два роки тому Володимир Путін розв'язав неспровоковану повномасштабну агресію проти України, що призвела до смертей і руйнацій, небачених з часів Другої світової війни. Ця війна супроводжується наростаючим жорстоким придушенням політичного життя і свободи слова в самій Росії. Нещодавно світ приголомшила загибель Олексія Навального, опонента Путіна. До того, як його кинули до в'язниці, піддали катуванням і зрештою вбили, Навальний пережив організовану путінським режимом спробу отруєння за допомогою хімічної зброї. Незважаючи на цей жахливий замах, він повернувся до Росії", – зазначено у зверненні.

Автори відкритого листа наголошують: і вбивство Навального і, тим більше, кривава агресія Росії проти України стосуються не лише країн, де скоєно ці злочини. Вони стосуються всього міжнародного співтовариства.

"Режим Путіна показав, що він є прямою і явною загрозою всьому людству. З моменту приходу до влади у 2000 році Путін систематично знищував пострадянські демократичні інститути та розпалював конфлікти в країнах колишнього СРСР. Повномасштабна агресія проти України та вбивство Олексія Навального — це переведення загроз на новий рівень, оскільки режим Путіна більше не бачить жодних обмежень за порушення ним прав людини та міжнародних норм", – переконані автори листа.

Перша та Друга світові війни, що вирували на планеті в ХХ столітті і забрали мільйони життів, стали уроком для світу. Людство, зазначають підписанти звернення, усвідомило, що може уникнути самознищення лише тоді, коли дотримуватиметься принципів демократії та неухильно дотримуватиметься міжнародного законодавства в галузі прав людини. І ці традиції сьогоднішня Росія намагається зруйнувати.

"Режим Путіна цинічно їх розтоптав. Трагедії тоталітаризму закликають до поваги до свободи і гідності особистості. Путін відверто над ними знущається. Він перетворив Росію на гранично мілітаризовану поліцейську державу з найбільшим ядерним арсеналом, що становить загрозу самому існуванню світу. Про цю загрозу постійно нагадували Олексій Навальний та інші лідери російської опозиції, наслідуючи їхнього визначного попередника, лауреата Нобелівської премії миру 1975 року академіка Андрія Сахарова", – зазначено у листі.

Саме тому найвидатніші вчені з усього світу, а також люди, які зробили особливий внесок у те, щоб планета не поринула у вир нових воєн, хаосу та самознищення, закликали політичних лідерів усіх країн "з усією силою виступити за мир, прогрес і права людини" і не повторювати помилок попередників, які свого часу намагалися умиротворити Адольфа Гітлера – і отримали внаслідок цього найстрашнішу війну в історії.

"Як члени міжнародного наукового співтовариства ми глибоко стурбовані тим, що науковому прогресу загрожують диктатори, які пригнічують інтелектуальну свободу, особливо тоді, коли глобальна співпраця така важлива на тлі пандемій, зміни клімату та екзистенційної загрози зброї масового знищення. Ми закликаємо світових лідерів і всіх людей доброї волі відмовитися від будь-яких ілюзій щодо пана Путіна та його злочинного режиму. Історія нас вчить, що умиротворення агресора призводить до подальших злочинів проти людяності. Жодні тимчасові вигоди не можуть виправдати цього. Ми рішуче виступаємо проти повторення Мюнхена-1938!" – закликали вчені.

Першою серед вимог нобелівських лауреатів до лідерів країн світу зазначено значне збільшення допомоги Україні. Адже, переконані вони, "у цій війні Україна має перемогти, а не просто "не програти".

"Своєчасна допомога українцям скоротить втрати людських життів і допоможе вигнати агресора з їхньої землі. Невдачі Путіна під час військової агресії будуть сприйняті як моральна перемога мільйонами росіян, зміцнять їхні надії на демократичне майбутнє та мобілізують антивоєнний рух", – впевнені підписанти.

Водночас вони вважають за необхідне, щоб світова спільнота підтримала права людини та демократичну опозицію в Росії. Зокрема, світ має втрутитися та захистити політичних ув'язнених у РФ, які зазнають тортур і над якими нависла загроза фізичного знищення.

Крім того, лист містить заклик посилити підтримку громадян Росії, яким загрожують репресії через їхні демократичні та антивоєнні політичні переконання і які потребують притулку, підтримати російські демократичні антипутінські організації, а також незалежні ЗМІ в РФ і, нарешті, делегітимувати незаконне утримання влади в Росії Путіним, не визнаючи його переобраним президентом.

"Ми закликаємо всіх людей доброї волі та громадські організації використовувати всі доступні їм ресурси для активного впливу на політичних лідерів із закликом протистояти російській агресії та виступити на підтримку України. У пам'ять про Олексія Навального, який віддав за це своє життя, ми наголошуємо на важливості просування демократії та верховенства права для того, щоб Росія стала частиною спільноти демократій. Спільними зусиллями ми зможемо сприяти досягненню миру в Європі та запобіганню глобальній катастрофі", – резюмували автори листа.

Наразі звернення підписали 39 нобелівських лауреатів, серед яких – білоруська письменниця Світлана Алексієвич та українська правозахисниця Олександра Матвійчук, які стали лауреатками Нобелівської премії миру.

Поки Сенат США затримував допомогу: Словенія таємно передавала Україні зброю (фото)

четвер, 13 червень 2024, 19:53

Під час зимового наступу Росії, коли Сенат США затримував та відкладав допомогу, Словенія відправила в Україну 26 бойових броньованих машин (ББМ), три БМП та партію безпілотників. Про це пише словенське видання 24ur, передають Патріоти України. Зазнача...

Для стресостійких людей від 18 до 40: Українська розвідка розпочала першу кампанію з рекрутингу для цивільних

четвер, 13 червень 2024, 19:27

У четвер, 13 червня, в Україні стартувала кампанія рекрутингу до складу підрозділів Головного управління розвідки Міністерства оборони "Став плюс". Про це заявив представник ГУР МО Андрій Юсов, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Суспільне"....