У війні з Росією Україна застосовує американську концепцію опору, - CNN

Збройні сили України успішно застосовує американську "Оперативну концепцію опору" (Resistance Operating Concept - ROC). Зокрема, ознаки її використання прослідковуються у серії вибухів у Криму. Про це пише американське видання CNN. Воно повідомляє, що доктрина була розроблена США спільно з НАТО та іншими союзниками у 2013 році, після російської агресії проти Грузії, передають Патріоти України.

Ця концепція опору передбачає основу для здатності країни протистояти зовнішньому тиску і планування опору, що визначається як зусилля всієї країни щодо відновлення суверенітету на окупованих територіях.

Водночас доктрина не призначена для створення чи підтримки повстанського руху. Її мета полягає у тому, щоб створити санкціоновані урядом сили, які проводитимуть дії проти іноземних окупантів з метою відновлення суверенітету. CNN пише, що цим підходом керуються не лише українські військові, а й цивільне населення країни у рамках узгодженого опору російської армії.

Доктрина опору передбачає насильницькі дії, зокрема використання "коктейлів Молотова", навмисні підпали та додавання хімікатів до бензобаків для диверсії ворожих транспортних засобів, та закликає до широкої кампанії з обміну повідомленнями, щоб запобігати поширенню ворожих повідомлень та підтримувати єдність населення.

"Відео українських ударів по російських танках, часто під саундтреки з поп-музики чи хеві-металу, стали вірусними, як і кадри, на яких українські солдати рятують бездомних тварин. Навмисно чи ні, але це стає частиною опору, дозволяючи Україні формувати заголовки у західних ЗМІ на свою користь і часто олюднюючи українських військовослужбовців так, як це ганебно не вдалось російським військовим", – пише CNN.

Видання зауважує, що в авангарді опору перебуває президент Володимир Зеленський, який своїми нічними промовами та частими міжнародними виступами не дає конфлікту зникнути з поля зору. Його візити на передову висвітлюють світові новини, тоді як президента Росії Володимира Путіна рідко можна побачити поза Кремлем або Сочі. Шквал повідомлень, у свою чергу, спровокував хвилю підтримки з-за кордону і збільшив постачання більшої кількості зброї та боєприпасів.

"Українці використовують усі ресурси, а також деякі досить нетрадиційні засоби, щоб підірвати Збройні сили Російської Федерації… Просто дивовижно спостерігати за тим, що можуть здійснити воля до опору та рішучість чинити опір, навіть попри неймовірні втрати життів та жертви", – прокоментував для CNN генерал-лейтенант у відставці Марк Шварц, який був командувачем Командування спеціальних операцій у Європі під час розробки концепції.

А полковник у відставці Кевін Стрінгер, який керував групою розробників "Оперативної концепції опору", бачить ознаки її використання у серії недавніх вибухів у Криму.

"Оскільки ви не можете досягти результату у звичайний спосіб, ви використовуватимете спецпризначення, яке потребуватиме підтримки опору – розвідка, ресурси, логістика – щоб отримати доступ до цих регіонів. … З великою ймовірністю можна говорити про те, що принципи ROC застосовуються в реальних бойових діях просто зараз", – сказав Кевін Стрінгер у коментарі для CNN.

Як відомо, 24 лютого Росія розпочала повномасштабне військове вторгнення в Україну з метою окупації території і повалення української влади. Однак український народ дав гідну відсіч, зруйнувавши початкові плани ворога.

"Уснул и не проснулся": Як командування РФ приховує причини загибелі "мобіків" (аудіо)

субота, 3 грудень 2022, 14:44

За даними Служби безпеки України, російське командування приховує причини загибелі "мобіків" перед новою хвилею мобілізації, щоб запобігти бунтам в армії. Про це стало відомо із нового перехоплення, яке СБУ оприлюднила 3 грудня, передають Патріоти Укра...

Більше не почесні: Депутати Харківської облради позбавили регалій своїх колег

субота, 3 грудень 2022, 14:00

Уперше депутати Харківської обласної ради позбавили регалій своїх колег, діючих депутатів. Причина - близькість до проросійських сил, зазначають Патріоти України. На сесії третього грудня депутати Харківської області позбавили почесних звань двох депут...