Удар по репутації Інтерполу: Міжнародну поліцейську організацію очолив генерал, обвинувачений у тортурах в'язнів та цькуванні дисидентів

Генерал Ахмед Нассер аль-Раісі

Новим президентом Інтерполу став генерал Ахмед Насер аль-Раісі, колишній голова спецслужб Об'єднаних Арабських Еміратів. Правозахисники та члени Європарламенту стурбовані цією новиною, оскільки у кількох країнах цього чоловіка обвинувачують у тортурах та заохоченні насилля у в'язницях ОАЕ, зазначають Патріоти України.

На Ахмед Насер аль-Раісі скаржились громадяни Великої Британії, Франції, а також Туреччини, яка цього тижня приймає засідання Генасамблеї Інтерполу.

Двоє британців, вчений Меттью Хеджес та футбольний вболівальник Алі Ісса Ахмад, обвинувачують аль-Раісі в заохоченні тортур у в'язницях ОАЕ.

Хеджес був арештований за підозрою у шпигунстві та провів у в'язниці сім місяців, після чого його помилували та відправили додому. Вини чоловіка при цьому так і не довели.

Ісса Ахмад приїхав до ОАЕ у січні 2019 року на Кубок Азії з футболу та був затриманий на вулиці в Дубаї за те, що на ньому була футболка з емблемою збірної Катару.

Обидва чоловіки заявляють про жорстоке поводження з ними у в'язниці, після чого в них залишилось кілька шрамів. За словами Ісси Ахмада, до нього застосовували електрошокер, системно били та допитували про його можливі зв'язки з Катаром.

Щойно стало відомо, що генерал аль-Раісі, який курував роботу в'язниць в ОАЕ, претендує на посаду голови Інтерполу, постраждалі британці розвернули проти нього кампанію.

"Відповідальність за тортури лежить на ньому. Його висування на цю посаду говорить про те, що злочини можуть не просто зійти з рук, а що після них навіть буде нагорода", - цитує Guardian Меттью Хеджеса.

"У Росії були часи, коли вона не розширювалася, а звужувалася": Політолог розкритикував статтю Суркова

неділя, 28 листопад 2021, 15:59

В інтерв'ю для "Студії Захід" відомий російський вчений і публіцист Дмітрій Орєшкін проаналізував недавню публікацію ексрадника президента РФ Владіслава Суркова "Куди подівся хаос". Він звертає увагу на тезу про "потребу Росії постійно розширюватися", ...

Це тягне на кримінальну справу: Чому Академію зовнішньої розвідки ліквідовує МОН? - розслідування Тетяни Чорновол

неділя, 28 листопад 2021, 15:45

В Україні зараз відбувається руйнування системи зовнішньої розвідки у дуже дивний спосіб: із незрозумілих причин Академію зовнішньої розвідки ліквідувало Міністерство освіти і науки України. Про це йдеться у розслідуванні журналістки Тетяни Чорновол сп...