"Удар по російських інтересах": Арестович заявив, що Туреччина з Ізраїлем вирішили вичавити РФ з Сирії

Туреччина разом з Ізраїлем вирішили вичавити російські сили з Сирії. Про це свідчить заява президента Туреччини Реджепа Ердогана про нову фазу формування зони безпеки держави, а також зустрічі представників цієї країни з представниками Ізраїля. Туреччина з Ізраїлем цілком могли домовитися поділити сфери впливу в Сирії. Таку думку радник керівника Офісу президента України Олексій Арестович висловив у розмові з російським правозахисником Марком Фейгіним 1 червня, передають Патріоти України.

"Президент Туреччини Ердоган заявив, що починається нова фаза по формуванню зони безпеки на кордоні Туреччини в напрямку Тель-Ріфат і Манбіджа. Це в напрямку на Алеппо. Суть в тому, що вони ніколи не наважувались заходити туди раніше. Це була зона російських інтересів", – зауважив радник голови ОП.

Він також звернув увагу на посилення контактів між Ізраїлем та Туреччиною, які свого часу побили горщики і довго звинувачували один одного. "Від 18-го року в них там почала більш-менш вирівнюватися система відносин. Останнім часом була здійснена низка високих візитів, обміну і так далі. Як ти думаєш, про що вони домовлялися? Поділити сфери впливу в Сирії цілком могли домовлятися. Одразу після цього пішла турецька операція", – сказав Арестович.

Він вважає, що Туреччина з Ізраїлем вичавлять російський вплив з Сирії, "щоб потім ніхто не заважав розбиратися з Іраном та Асадом". "Це означає дуже нехорошу річ: вони перш за все, перш ніж позбутися Асада, позбудуться Росії. Частину військ Росія відвела. І тому, якраз виходячи з того, що російський контингент виходить, можливості щодо впливу на ситуацію зменшуються. Ізраїль і Туреччина зацікавлені в тому, що відбувається на території Сирії і вирішили зіграти у свою гру, яка увінчається, я впевнений, вичавлюванням російського впливу з Сирії. Щоб потім ніхто не заважав розбиратися з Іраном, а потім і з Асадом. Це ще один удар серйозний по російських інтересах", – розповів радник голови ОП. Він наголосив, що цей великий переділ на Близькому Сході став наслідком того, що українська армія скувала російську в Україні.

Росіяни запустили черговий фейк про українські школи і зганьбилися

п’ятниця, 3 лютий 2023, 13:00

Росіяни запустили черговий фейк про школи в Україні. Однак наробили помилок і зганьбилися. Так, прокремлівські Telegram-канали поширили брехливі світлини, передають Патріоти України. Вони нібито свідчать про зміни у навчальному плані однієї з українськ...

"На моїй пам'яті це вперше": З Лавровим в Африці трапилися "дві прикрі несподіванки" – Кулеба

п’ятниця, 3 лютий 2023, 12:29

З міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим трапилися "дві прикрі несподіванки" під час його січневого турне країнами Африки. Про це розповів керівник українського МЗС Дмитро Кулеба в інтерв'ю "BBC News Україна", передають Патріоти України. Пр...