Удар відчутний: Російський видобуток нафти може скоротитися до 30% через санкції - економіст

Через санкції багато російських підприємств вже продають нафту собі в збиток. Надалі російську економіку чекає крах через втрату доходу від колись найприбутковішої енергодобувної галузі. Про це заявив провідний економічний аналітик та фахівець з нафтогазового ринку Михайло Крутіхін в програмі "Аргумент", передають Патріоти України.

Він зазначив, що наразі у Москви виходить продавати частину своєї сирої нафти, використовуючи гігантські знижки на рівні 48-49 доларів за барель, або завдяки контрабанді. Однак цим шляхом Росія не зможе рухатися довго, оскільки її економіка зазнає колосальних збитків.

"Іноді на деяких промислах (ціна - ред.) нижча собі вартості. Тобто, скільки коштує добути нафту, доставити її до порту, заплатити податок за видобуток корисних копалин, вивізне мито - в результаті у компаній фактично нічого з продажу нафти не залишається", - сказав Крутіхін.

Також він заявив, що ситуація тільки погіршиться на тлі рішення щодо закриття експорту російських нафтопродуктів з боку ЄС. Ринки Китаю та Індії для російського продукту перестануть існувати. Також це спровокує стагнацію розвитку нафтової галузі в самій Росії.

"Потрібно буде згортати видобуток. А якщо в Росії закривають свердловини, то їх консервація призведе до додаткових витрат, причому значних", - вважає аналітик.

Відновити їх потім "собі дорожче", зазначив фахівець. Він заявив, що в результаті російський видобуток нафти може скоротитися до 30%. "Зараз така оцінка, що на 15% може скоротитися. Хоча, я думаю, що ближче до 30% буде. На цю цифру потрібно орієнтуватися зараз", - резюмував він.

"Це було зроблено не просто так". Чому Генштаб спростував свою ж заяву про вихід окупантів з Нової Каховки, - Левін

субота, 25 березень 2023, 9:28

23 березня поширилася інформація про нібито звільнення Нової Каховки, згідно з повідомленням про вихід звідти окупантів у зведенні Генштабу. Проте командування ЗСУ швидко спростувало таке трактування. Військовий аналітик, офіцер Армії оборони Ізраїлю І...

"Це буде поразка Заходу": Експерт сказав, чому партнери не дадуть Україні програти війну

субота, 25 березень 2023, 9:11

Західні держави не допустять поразки України у війні з країною-агресоркою Росією, адже в такому разі це буде їхньою поразкою, передають Патріоти України. Небезпека того, що Захід просто стоятиме осторонь і не допомагатиме, була з початку повномасштабно...