Україна без "України": У Зеленського остаточно списують єдиний вітчизняний крейсер

Міністр стратегічних галузей промисловості Олег Уруський заявляє по прийняттю рішення про демілітаризацію недобудованого крейсеру проєкту 1164. Про це високопосадовець заявив в інтервю виданню «День», зазначають Патріоти України.

Ще у 2019 році після візиту президента України Володимира Зеленського на ДП «Миколаївський суднобудівний завод» було оголошено про демілітаризацію недобудови, проте до сьогодні роботи не розпочалися.

Весь цей час на недобудові за кошти держави, проводяться роботи необхідні для підтримання пожежної безпеки та запобігання екологічного забруднення дельти річок Інгул та Південний Буг.

Щодо подальшої долі Олег Уруський каже про утилізацію чи продаж:

Озвучений у 2019 році термін демілітаризації мав зайняти до 3 років, окрім робітників ДП «Миколаївський суднобудівний завод» мали залучити фахівців низки інших підприємств.

Демонтоване озброєння та обладнання буде використано на кораблях Військово-морських Сил ЗС України.

Ракетний крейсер проекту 1164 шифр «Атлант», було спущено на воду 11 серпня 1990 року. Він закладався як ракетний крейсер «Комсомолець», 23 березня 1985 року був перейменований на «Адмірал флоту Лобов», з 1998 року — «Україна». З червня 2011 року без назви.

Фактично роботи з будівництва цього корабля були зупинені у 90-х роках. Після цього неодноразово лунали заяви про його добудову, створення музею чи продаж Росії як країні експлуататору однотипних крейсерів.

Основне проектно заплановане озброєння крейсера складається із зенітного ракетного комплексу C-300Ф «Форт» (за наявною інформацією не було встановлено), 16 пускових установок протикорабельних ракет «П-1000 Вулкан» (в Україні ракет цього типу на озброєнні не перебувало)

Також на кораблі встановлені:

  • 130-мм артилерійська установка АК-130
  • шість шестиствольних 30-мм гармат АК-630М
  • два пятитрубні 533-мм торпедні апарати
  • два реактивних бомбомети РБУ-6000
  • зенітно-ракетний комплекс «Оса-МА»

30-мм артилерійська установка АК-630 на кораблю «Григорій Куропятніков» Фрагмент фото ДПСУ

Шестиствольні 30-мм артилерійській установки АК-630 використовуються також на фрегаті «Гетьман Сагайдачний» (F130) та ракетному катері «Прилуки» (P153). Реактивні бомбомети РБУ-6000 та ЗРК «Оса-МА» – на фрегаті «Гетьман Сагайдачний».

Уруський заявляє про демілітаризацію недобудованого крейсеру. РЛС управління вогнем МР-153

Окрім того на кораблі встановлено низку електроно-технічного обладнання, наприклад гідроакустична станція МГ-335 «Платина», яка також використовується на флагмані ВМС ЗС України – фрегаті «Гетьман Сагайдачний» (F130) та радіолокаційних станцій управління вогнем МР-123 «Вимпел», що призначена для управління вогнем артилерійський установок калібрами 30, 57, 76 та 100 мм.


Хіти тижня. На Донбасі вперше офіційно зафіксували російську РЛС 51У6 "Каста-2Е1", яку поспіхом намагалися замаскувати (фото)

середа, 3 березень 2021, 3:00

Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm отримали ексклюзивне візуальне підтвердження інформації щодо першої офіційної фіксації російської радіолокаційної станції 51У6 «Каста-2Е1» на окупованій частині українського Донбасу. Волонтери...

Хто вср*вся? Аваков заявив, що в його конфлікті із Саакашвілі був винен... Порошенко

середа, 3 березень 2021, 0:23

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та чинний голова виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеіл Саакашвілі попри конфлікти у минулому мають добрі стосунки. Про це Арсен Аваков заявив в ефірі програми "VIP з Наталією Мосейчук" на тел...