"Україна фактично в оточенні - ми всі в котлі. Через це ЗСУ треба оборонятися з усіх боків", - Михайло Самусь

Чи не вперше Володимир Зеленський озвучив, скільки солдатів Україна щодня втрачає в боях, – це 60-100 військових. До речі, майже таку саму цифру український президент називав 22 травня під час зустрічі з лідером Польщі Анджеєм Дудою, - 50-100 військовослужбовців. Причина відома: на досить невеликому відрізку фронту Росія сконцентрувала ледь не максимум вогневої міці та далекобійної артилерії, рівняючи все із землею авіаційними бомбардуваннями. У України об'єктивно не вистачає сил, щоб створювати такі самі концентрації, бо у нас величезний фронт. Україна фактично в оточенні – ми всі в котлі. Через це ЗСУ треба оборонятися з усіх боків, крім невеличкої частини нашого західного кордону. Про це у традиційному тижневому аналізі стану справ на фронті розповів заступник директора Центру армії, конверсії та роззброєння з міжнародних питань Михайло Самусь, передають Патріоти України.

"Ми маємо розуміти, що це дуже важка інтенсивна війна. Українська армія зараз кожну хвилину і секунду здійснює подвиг, не дозволяючи російським загарбникам просуватися вглиб території України. Можливо, президент Зеленський мав на увазі найзапекліші бої, години чи дні. Я не думаю, що кожного дня у нас такі втрати", - пояснює експерт.

За його словами, успіхів у Росії немає. Вони реально розраховували взяти Київ за кілька годин, як і Харків, Сєвєродонецьк, Краматорськ і Слов’янськ. У п’ятницю, 3 червня, буде вже 100 днів війни, і нічого у них не вийшло. Ті темпи, якими вони просуваються на Донбасі, які вони втрати несуть, - це не успіхи.

"Головне завдання – найбільше знищити російських загарбників, солдатів, їхньої техніки. Тому ми і говоримо постійно, що нам треба більше потужної, далекобійної і високоточної зброї та боєприпасів, артилерії та авіації. Бо врешті решт ця війна буде наближатися до завершення, коли Росія почне дійсно відчувати реальні проблеми в особовому складі і техніці. Збереження життів українських військових – це грамотна і вміла оборона та наступ. Росіяни діють абсолютно по-іншому, кидаючи в це пекло без розбору людей і техніку. Ми бачимо їхні втрати", - каже Михайло Самусь.

Джерело: ТСН.ua

Черговий успішний обмін полоненими! У День ЗСУ додому повернулися 60 захисників України

вівторок, 6 грудень 2022, 14:59

Черговий успішний обмін полоненими став символічним. У День ЗСУ додому повертаються 60 воїнів Збройних сил, Нацгвардії, ДПСУ - 58 чоловіків та двоє жінок. Серед героїв, які повернулися, - 15 офіцерів і 45 рядових та сержантів. Про це повідомив керівник...

"Дивно, що на фото не російський спецназ": Ломаченко привітав із Днем ЗСУ та нарвався на критику

вівторок, 6 грудень 2022, 14:55

Український боксер легкої ваги Василь Ломаченко привітав співвітчизників із Днем Збройних Сил України, який наша країна щорічно святкує 6 грудня, передають Патріоти України. У себе в Instagram 34-річний спортсмен опублікував світлину українських військ...