Україна готова до захисту на випадок, якщо "Захід-2021" виявиться прикриттям до вторгнення, - МЗС

Найбільшу тривогу у громадськості викликає той факт, що удар агресора може відбутись з території Білорусі, набагато менш захищено ділянки кордону України, ніж російська, і мінімальна відстань ударного угруповання від Києва може складаи=ти близько 100 км

Спільні російсько-білоруські навчання "Захід 2021", які відбуваються поблизу кордону України, несуть потенційну небезпеку та є проявом постійної загрози з боку країни-агресора. Україна це враховує, тож в разі потреби використовуватимуться будь-які інструменти, щоб відповісти. Про це заявила заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова на віртуальній дискусії "Крим - дорога до деокупації", зазначають Патріоти України.

"Захід-2021" - це спільні військові навчання Росії і Білорусі. Будь-які подібні навчання, які проводяться поблизу кордонів України, мають потенційну небезпеку. І це стосується не лише військових навчань, це – постійна загроза, яку ми відчуваємо. Це те, що ми маємо усвідомлювати та координувати, зокрема, в межах Кримської платформи", - сказала Джапарова.

Вона також наголосила, що армія України не є у тому стані, в якому вона була у 2014 році, вона набагато більш спроможна сьогодні. За її словами, військо України здатне на відповідь у випадку реальної небезпеки.

Заступниця очільника МЗС також назвала великою небезпекою спільні кілометри кордону з Росією і Білоруссю, враховуючи сьогоднішні рішення Лукашенка і Путіна проводити спільну макроекономічну політику, спільну політику в обороні та на ринку нафти й газу.

"Ці процеси відбуваються поряд з Україною. Оскільки ми маємо 2 тисячі кілометрів кордону з Росією і більше тисячі кілометрів – з Білоруссю, - для нас це велика небезпека просто на наших кордонах. Безумовно, ми будемо використовувати будь-які інструменти, щоб відповісти на таку небезпеку", - додала вона.

Нагадаємо, 10 вересня Росія і Білорусь почали масштабні військові навчання "Захід-2021" за участю близько 200 тис. військовослужбовців.

Хіти тижня. Ірина Верещук розповіла, що наразі у Зеленського думають про продаж води росіянам до окупованого Криму

вівторок, 30 листопад 2021, 2:00

Є надія, що Володимиру Олександровичу низький рейтинг і важкі звинувачення у "вагнергейті", не дадуть "встати з іншої ноги". Україна не здійснюватиме подачу води в окупований Крим. Це заборонено всіма можливими регуляторними актами. Про це повідомила м...

Російська загроза: Латвія просить США започаткувати постійну військову присутність на своїй території, зокрема розмістити ракети Patriot

вівторок, 30 листопад 2021, 0:31

Влада Латвії звернулася до США із закликом надати постійну військову присутність з метою стримувати Росію. Зокрема, йдеться про зміцнення оборони Латвії ракетами Patriot, повідомляють Патріоти України з посиланням на Reuters. "Ми хотіли б мати постійну...