Україна готова до захисту на випадок, якщо "Захід-2021" виявиться прикриттям до вторгнення, - МЗС

Найбільшу тривогу у громадськості викликає той факт, що удар агресора може відбутись з території Білорусі, набагато менш захищено ділянки кордону України, ніж російська, і мінімальна відстань ударного угруповання від Києва може складаи=ти близько 100 км

Спільні російсько-білоруські навчання "Захід 2021", які відбуваються поблизу кордону України, несуть потенційну небезпеку та є проявом постійної загрози з боку країни-агресора. Україна це враховує, тож в разі потреби використовуватимуться будь-які інструменти, щоб відповісти. Про це заявила заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова на віртуальній дискусії "Крим - дорога до деокупації", зазначають Патріоти України.

"Захід-2021" - це спільні військові навчання Росії і Білорусі. Будь-які подібні навчання, які проводяться поблизу кордонів України, мають потенційну небезпеку. І це стосується не лише військових навчань, це – постійна загроза, яку ми відчуваємо. Це те, що ми маємо усвідомлювати та координувати, зокрема, в межах Кримської платформи", - сказала Джапарова.

Вона також наголосила, що армія України не є у тому стані, в якому вона була у 2014 році, вона набагато більш спроможна сьогодні. За її словами, військо України здатне на відповідь у випадку реальної небезпеки.

Заступниця очільника МЗС також назвала великою небезпекою спільні кілометри кордону з Росією і Білоруссю, враховуючи сьогоднішні рішення Лукашенка і Путіна проводити спільну макроекономічну політику, спільну політику в обороні та на ринку нафти й газу.

"Ці процеси відбуваються поряд з Україною. Оскільки ми маємо 2 тисячі кілометрів кордону з Росією і більше тисячі кілометрів – з Білоруссю, - для нас це велика небезпека просто на наших кордонах. Безумовно, ми будемо використовувати будь-які інструменти, щоб відповісти на таку небезпеку", - додала вона.

Нагадаємо, 10 вересня Росія і Білорусь почали масштабні військові навчання "Захід-2021" за участю близько 200 тис. військовослужбовців.

Москва верещить від задоволення: Італія й Німеччина схвалили розрахунок за російський газ у рублях – Reuters

субота, 21 травень 2022, 12:52

Італія й Німеччина дозволили компаніям відкривати рахунки в рублях для купівлі російського газу. Про це повідомляє агенція Reuters з посиланням на свої джерела. . За даними джерел Reuters, обидві країни повідомили компаніям, що вони можуть відкрити ра...

"Росія ще восени почала повномасштабне вторгнення в Україну": Зеленський нагадав подробиці, на які не усі звернули увагу

субота, 21 травень 2022, 12:44

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія ще восени 2021 року почала повномасштабне вторгнення в Україну. Про це він заявив в інтерв'ю в ефірі інформаційного телемарафону, передають Патріоти України. "Я б почав розмову про цей наступ із ж...