Побоювання глави МЗС Дмитра Кулеби, що ініціативи з відновлення самітів між ЄС і Росією загрожують санкційній політиці, не мають під собою ґрунту. В Європейському Союзі на перший план завжди виносяться економічні, а не політичні питання. Україні слід розбудовувати економіку і залучати європейських інвесторів, що слугуватиме надійним захистом від експансії РФ. Про це розповів політолог Костянтин Батозський, передають Патріоти України.
"Не думаю, що зняти санкції з Росії буде легко, – стверджує він. – Європейський Союз – це не дві країни, це велике утворення. Рішення про санкції приймалося консенсусом, більшістю голосів, і так само може бути скасоване тільки більшістю голосів. Тому великої загрози зняття санкцій немає".
Проблема полягає в тому, що Україна як держава не розуміє суті Європейського Союзу, вважає політолог. "Ми думаємо, що ЄС – це політичне об'єднання, тоді як насправді це найперше об'єднання економічне. Саме співпраця в економіці є сенсом існування Євросоюзу. Ми вважаємо, що у Брюсселі в першу чергу вирішуються політичні питання, хоча вони насправді другорядні. Тож слід абсолютно спокійно сприймати подібні ситуації. Ми маємо захищати свої позиції, використовувати підтримку дружніх до нас країн: Польщі, країн Балтії, Чехії, Словаччини. Треба проводити власні саміти й вибудовувати економічну співпрацю, бо лише вона нас захистить від подібних загроз".
Росія завжди використовує будь-яку можливість нав'язати Європі свою волю, каже Батозський. "Європа не є монолітною. Існують різні сфери впливу. Ми маємо просувати свій порядок денний на противагу російському. Марно чекати, що Європа зовсім припинить спілкування з РФ. Економічний діалог між Росією і Заходом буде завжди. Будуть спільні економічні проекти на зразок газопроводу "Північний потік-2". Єдиний засіб захисту – вибудовувати свої позиції, свій порядок денний, залучати європейських інвесторів в Україну".
Політолог рішуче заперечує твердження, що відновлення самітів Росія-ЄС є дипломатичною поразкою України. "Ми дуже чутливо все сприймаємо, в чорно-білих категоріях, поразка – програш. У дипломатії не існує остаточних поразок. Це нова ситуація, з якої треба шукати вихід. Це виклик, це проблема, вирішення якої треба знайти, але аж ніяк не поразка. Тому не варто впадати і паніку чи істерику, бо через це нас не розуміють у Європі. Настав час дорослішати і дивитися на такі ситуації з прагматичної точки зору", – вважає він.
Те, що українська влада пропонує провести зустріч Зеленського з Путіним, і при цьому вважає, що європейські лідери не мають з ним зустрічатися, є наслідком браку професіоналізму. "Наша влада, а конкретно президент і його ключові радники дуже наївно сприймають політику і дипломатію, діють більше імпульсивно, ніж раціонально. Тому у владі наявний певний дуалізм: існують два центри формування зовнішньої політики – Офіс президента і Міністерство закордонних справ. Через цей дуалізм у нас дуже суперечлива зовнішня політика. Тому й виникають заяви, подібні до тієї, яку озвучив Кулеба", – підсумовує Костянтин Батозський.
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...