Україна найближчими днями отримає перші снаряди в рамках ініціативи Чехії, - прем'єр-міністр

Українським захисникам вже найближчими днями нададуть артилерійські снаряди, які закупили у рамках чеської ініціативи. Про це заявив прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала, повідомляють Патріоти України з посиланням на Barron's.

Він розповів, що п'ятнадцять країн Євросоюзу та НАТО зібрали на снаряди для України вже понад 1,6 мільярда євро. "Перші десятки тисяч 155-міліметрових боєприпасів будуть поставлені в червні. Україна може очікувати першу партію найближчими днями", - зазначив Фіала.

Прем'єр також уточнив, що від початку повномасштабної війни Україна отримала від союзників 918 одиниць важкої техніки, майже 21 мільйон боєприпасів середнього калібру та 1,7 мільйона боєприпасів та ракет великого калібру.

Ініціатива Чехії

Варто зауважити, що президент Чехії Петр Павел запропонував придбати артилерійські снаряди для України у третіх країн після того, як ЄС не виконав свою обіцянку передати українським захисникам мільйон снарядів за рік.

Після цього союзники України почали виділяти кошти на закупівлю снарядів. Спочатку у Києві очікували, що боєприпаси почнуть постачати у квітні, але цього так і не сталося.

Підписання угоди КНДР і Росії обурило Сеул: Уряд Південної Кореї розглядає можливість постачання зброї Україні

п’ятниця, 21 червень 2024, 0:37

Південна Корея – один із найбільших у світі постачальників озброєнь. Проте в Україну Сеул постачати озброєння довго ухилявся, боячись реакції Росії та Китаю. Південна Корея розгляне питання щодо постачання зброї Україні після укладення договору про...

Наймасштабніша DDoS атака в історії: Українська ІТ-армія вдарила по банківській системі РФ. Виведено з ладу платіжну систему "Мир"

п’ятниця, 21 червень 2024, 0:14

ІТ-армія здійснила масштабну атаку на російську банківську систему, включно з інфраструктурою національної системи платіжних карток (НСПК) – оператора карток "Мир". Про це повідомляє пресслужба ІТ ARMY of Ukraine. Внаслідок DDoS атаки ВТБ, Сбербанк, Т...