Україна не зможе використовувати отримані літаки F-16 так, як хоче: У Business Insider назвали причини


Україна нарешті отримала винищувачі F-16 після більш ніж року очікування. Люди, знайомі з ситуацією, повідомили Bloomberg у середу, що перша партія прибула. Офіційні особи пізніше підтвердили Associated Press, що деякі F-16 дійсно перебувають в Україні, передають Патріоти України.

Як пише Business Insider, винищувач значно поліпшить парк застарілих радянських літаків Києва, посиливши його оборону і наступ, а також підвищивши його вогневу міць. Зазначається, що у них є великі обмеження.

В України всього кілька літаків і всього кілька пілотів, навчених їх використанню. Крім того, у Росії є свої літаки та ППО, які можуть їх збивати.

Це означає, що Україна не може використовувати свої F-16 для наступу на передовій, як вона хотіла б, за словами військових експертів.

Пітер Лейтон, науковий співробітник Інституту Азії Гріффіта, який служив у ВПС Австралії, сказав, що Україні слід бути обережнішою.

Він заявив, що невелика кількість літаків і пілотів означає, що Україні доведеться насамперед уникати втрат, щоб вона могла літати на F-16 якомога довше.

За його словами, це означає, що F-16 повинні бути "добре захищені" на землі та розгорнуті в основному для операцій "в межах" повітряного простору України, де вони найбільш безпечні.

"Основну загрозу для них становлять російські ЗРК великої дальності (С-400) і російські винищувачі, які залишаються в повітряному просторі Росії, але запускають ракети класу "повітря-повітря" великої дальності в повітряний простір України", - пояснив він.

Обидві ці небезпеки найбільш гострі поблизу території Росії. Якщо українські F-16 справді наблизяться до лінії фронту, їм доведеться залишатися на "дуже" низькій висоті, щоб сховатися від російських радарів, сказав Джастін Бронк, експерт з Росії та повітряної війни в Королівському об'єднаному інституті оборонних досліджень Великої Британії.

"Наближення до лінії фронту на відстань понад 40 км значно збільшить ризик. Я підозрюю, що спочатку пілоти триматимуться подалі, продовжуючи набиратися досвіду на літаку", - додав аналітик.

Марина Мирон, науковий співробітник кафедри військових досліджень Королівського коледжу Лондона, заявила, що Україні необхідно створити мережу радіолокаційних станцій, укріплених ангарів, запасних частин, систем дозаправлення і якісних аеродромів.

На Покровський напрямок росіяни кинули свіжі підрозділи "Шторм Z": Український військовий розповів про ситуацію

вівторок, 10 вересень 2024, 17:42

Офіцер 59-ї Окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка Сергій Цехоцький зазначив, що на Покровському напрямку спостерігається збільшення кількості ворожої піхоти, яка змінює тактику штурмів. Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо", переда...

Війна може закінчитися вже восени? ЗМІ розповіли, на що зробив ставку Зеленський

вівторок, 10 вересень 2024, 16:18

На тлі обмежених перспектив на фронті та ризику скорочення військової допомоги з боку ключових союзників, український лідер Володимир Зеленський працює над "планом перемоги", який має на меті змусити Росію припинити військову агресію вже цієї осені. Пр...