Україна офіційно "запросила" у Фінляндії винищувачі F-18 Hornet, - ЗМІ

Україна може отримати винищувачі F-18 Hornet від Фінляндії. Уряд вже направив офіційний запит щодо отримання цих бойових "птахів" після візиту прем'єр-міністра Санни Марін до Києва. Про це йдеться у матеріалі фінської газети Helsingin Sanomat, яка посилається на власних інформаторів в оборонних відомствах, передають Патріоти України.

У статті зазначається, що наразі питання з приводу передачі винищувачів Україні є предметом дискусії між Києвом, Вашингтоном та Гельсінками. Присутність США у перемовинах пояснюється тим, що винищувачі F/A-18 Hornet - це розробка американської оборонної компанії.

Також зазначається, що Київ направив офіційний запит на отримання винищувачів після вдалої поїздки прем’єрки Фінляндії Санни Марін до України (вона прибула з візитом до столиці України 10 березня). Тоді чиновниця зазначила, що уряд країни не виключає партнерства з українською владою у цьому питанні. "Думаю, ми могли б обговорити винищувачі Hornet – чи можна було б запропонувати їх Україні, яка підготовка для цього потрібна", - зазначила Марін.

Наразі на озброєнні Фінляндії перебуває 62 винищувачі F/A-18 Hornet. Вже незабаром Гельсінкі планують доповнити свій флот військової авіації новими винищувачами F-35 Hornet через завершення терміну експлуатації моделі F/A-18.

Винищувачі F/A-18 Super Hornet - основні характеристики

Нагадаємо, що американські винищувачі F/A-18 Super Hornet належать до військової авіації четвертого покоління. Модель F/A-18 Super Hornet - це одномісний літак штурмовик, який у своїй покращеній версії F/A-18E/F Super Hornet передбачає наявність двох місць для пілотів.

Серед його технічних характеристик варто виокремити здатність нести одразу 12 ракет "повітря-повітря" AIM-120 та знищувати кораблі противника стелс-ракетами AGM-158C LRASM. Також винищувачі можуть за один виліт запустити по ворожій цілі до 10 високоточних снарядів-бомб. Наразі середня вартість одного такого винищувача оцінюється у 53-65 млн доларів.

"Я його у першому ж бою розстріляю": Військовий ЗС РФ скаржиться на свого замполіта. Перехоплення

середа, 31 травень 2023, 11:30

Російський військовий телефоном поскаржився на свого заступника командира з політичної частини. У пориві емоцій він пообіцяв його розстріляти. Солдат під час бесіди додав, що ненавидить замполіта. Цю розмову було перехоплено Головним управлінням розвід...

Кримський міст поки живий: Аксьонов вмовляє росіян їхати в окупований Крим

середа, 31 травень 2023, 11:26

"Глава" тимчасово окупованого Криму Сергій Аксьонов повідомив, що Кримський міст готовий прийняти туристичний потік автотранспорту, передають Патріоти України. За словами Аксьонова, час очікування і проходження до перегляду автомобіля на головному тран...