Україна отримає британські САУ AS-90: Експерт розкрив переваги потужних гаубиць для ЗСУ

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко розповів про переваги самохідних артилерійських установок (САУ) AS-90, які Велика Ббританія пообіцяла передати Україні найближчими тижнями разом з танками Challenger 2, передають Патріоти України.

"Ця САУ нам частково вже знайома. Знайома по польській САУ Krab, яка використовує вежу AS90/52. Тобто, частково з AS-90 наші військові вже знайомі. Відповідно і характеристики AS-90 близькі до ТТХ польської САУ", - відзначив експерт.

Він додав, що дальність ураження цілей САУ AS-90 становить 30-40 кілометрів залежно від боєприпасу: "Використання номенклатури снарядів НАТО згідно з "Меморандумом про взаєморозуміння з балістики". Скорострільність: чергами - 3 постріли за 10 секунд; інтенсивний вогонь - 6 пос./хв.; практична - 2 пос./хв. протягом години".

"Також до плюсів можна віднести кількість партії - 30 САУ. Вельми непогано і закриває цілий ряд потреб у зоні БД. Але питання щодо логістики дещо псують загальне враження. Хоча за умови продуманої і злагодженої логістики, критичних проблем не повинно виникнути", - додав Коваленко.

Утилізація "вагнерівців" в Малі: З'явився супутниковий знімок залишків Іл-76, котрий перевозив російських найманців

неділя, 1 жовтень 2023, 1:45

За кілька метрів від хвостової частини літака можна помітити обгорілий автомобіль. За словами журналістів, це бронемашина VP11 китайського виробництва. . У Мережі з'явилися супутникові знімки компанії Maxar із місця аварії транспортного літака Іл-7...

Бої на Таврійському напрямку: Генерал Тарнавський розповів про втрати окупантів

субота, 30 вересень 2023, 23:52

На Таврійському напрямку триває бойова робота Сил оборони. За останню добу втрати окупаційних військ РФ склали 248 осіб, з яких 84 – безповоротні. Про це повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія", бригадний генерал Олекс...