Україна отримає британські САУ AS-90: Експерт розкрив переваги потужних гаубиць для ЗСУ

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко розповів про переваги самохідних артилерійських установок (САУ) AS-90, які Велика Ббританія пообіцяла передати Україні найближчими тижнями разом з танками Challenger 2, передають Патріоти України.

"Ця САУ нам частково вже знайома. Знайома по польській САУ Krab, яка використовує вежу AS90/52. Тобто, частково з AS-90 наші військові вже знайомі. Відповідно і характеристики AS-90 близькі до ТТХ польської САУ", - відзначив експерт.

Він додав, що дальність ураження цілей САУ AS-90 становить 30-40 кілометрів залежно від боєприпасу: "Використання номенклатури снарядів НАТО згідно з "Меморандумом про взаєморозуміння з балістики". Скорострільність: чергами - 3 постріли за 10 секунд; інтенсивний вогонь - 6 пос./хв.; практична - 2 пос./хв. протягом години".

"Також до плюсів можна віднести кількість партії - 30 САУ. Вельми непогано і закриває цілий ряд потреб у зоні БД. Але питання щодо логістики дещо псують загальне враження. Хоча за умови продуманої і злагодженої логістики, критичних проблем не повинно виникнути", - додав Коваленко.

Окупанти змінюють напрямки своїх ударів: Представник ГУР Міноборони розповів, що стає головною ціллю для атак

середа, 22 березень 2023, 23:52

Ворог переорієнтовує напрямки для завдавання ракетних ударів по Україні. Енергетична інфраструктура залишиться під прицілом. Водночас головною ціллю стають військові об'єкти, а також концентрація військ ЗСУ і логістика. Про це в інтерв'ю розповів засту...

Майор, капітан і "вагнерівці": Офіцер ЗСУ розповів про свіжі втрати РФ (фото)

середа, 22 березень 2023, 23:15

На українській землі ліквідовувано ще низку російських окупантів, у тому числі знищений майор-"мобік" Дім Сундуков та капітан Рушан Тагаєв, повідомляють Патріоти України. "Вантажем 200" також стали два члени російської приватної військової компанії "Ва...