Україна отримає статус кандидата до Євросоюзу, але з умовами, - західні ЗМІ

За даними Bloomberg, Єврокомісія підтримає рекомендацію надати Україні статус кандидата на вступ до Євросоюзу, але висуне умови, пов'язані зі зміцненням верховенства права та антикорупційного законодавства, передають Патріоти України.

Видання пише, посилаючись на "джерела, знайомі з питанням", що 17 червня очікується рішення Європейської комісії надати Україні статус країни-кандидата. З цією рекомендацією буде пов'язано низку умов – зокрема, встановлення в країні дієвого інституту верховенства права та ефективна робота антикорупційної системи.

Ця інформація з'явилася у зв'язку із сьогоднішнім візитом до Києва голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, яка після переговорів із президентом Володимиром Зеленським сказала на брифінгу, що Україна "багато зробила для зміцнення верховенства права, але ще потрібно провести реформи, наприклад, для боротьби з корупцією".

Вона також додала, що "сьогоднішнє обговорення дозволить нам сформувати оцінку до кінця наступного тижня".

Набуття статусу країни-кандидата запустить для України тривалий процес отримання статусу дійсного члена Євросоюзу. Цей процес може тривати понад десять років, за цей час країна має впровадити у практику правила та стандарти ЄС.

Зеленський сказав на сьогоднішньому спільному брифінгу з фон дер Ляєн, що рішення Євросоюзу надати Україні статус країни-кандидата стане одночасно і вирішенням питання, чи є майбутнє у самого Євросоюзу.

Очікується, що 18 червня Єврокомісія опублікує висновки про те, чи варто надати Україні статус кандидата на членство в ЄС.

У Мелітополі окупанти влаштували катівню поряд зі службою видачі паспортів РФ і завезли "військову поліцію"

понеділок, 20 березень 2023, 18:30

У тимчасово окупованому Мелітополі Запорізької області російські воєнні злочинці влаштували катівню поряд зі службою видачі паспортів РФ. А на вулицях міста часто з'являються автомобілі "військової поліції", співробітники якої, зокрема, влаштовують філ...

Від кари не втекти: ЗСУ на Донеччині успішно відпрацювали по окупантах, які намагалися сховатися від "священного вогню" (відео)

понеділок, 20 березень 2023, 17:59

Українські артилеристи на Донеччині уміло відпрацювали по російських окупантах. На напрямку Соледар – Бахмут захисники ліквідували ворожу піхоту, яка намагалася сховатися від "священного вогню денацифікації", передають Патріоти України. Відповідне віде...