Україна отримає статус кандидата до Євросоюзу, але з умовами, - західні ЗМІ

За даними Bloomberg, Єврокомісія підтримає рекомендацію надати Україні статус кандидата на вступ до Євросоюзу, але висуне умови, пов'язані зі зміцненням верховенства права та антикорупційного законодавства, передають Патріоти України.

Видання пише, посилаючись на "джерела, знайомі з питанням", що 17 червня очікується рішення Європейської комісії надати Україні статус країни-кандидата. З цією рекомендацією буде пов'язано низку умов – зокрема, встановлення в країні дієвого інституту верховенства права та ефективна робота антикорупційної системи.

Ця інформація з'явилася у зв'язку із сьогоднішнім візитом до Києва голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, яка після переговорів із президентом Володимиром Зеленським сказала на брифінгу, що Україна "багато зробила для зміцнення верховенства права, але ще потрібно провести реформи, наприклад, для боротьби з корупцією".

Вона також додала, що "сьогоднішнє обговорення дозволить нам сформувати оцінку до кінця наступного тижня".

Набуття статусу країни-кандидата запустить для України тривалий процес отримання статусу дійсного члена Євросоюзу. Цей процес може тривати понад десять років, за цей час країна має впровадити у практику правила та стандарти ЄС.

Зеленський сказав на сьогоднішньому спільному брифінгу з фон дер Ляєн, що рішення Євросоюзу надати Україні статус країни-кандидата стане одночасно і вирішенням питання, чи є майбутнє у самого Євросоюзу.

Очікується, що 18 червня Єврокомісія опублікує висновки про те, чи варто надати Україні статус кандидата на членство в ЄС.

Пішли в рознос: Перекинуті у Білорусь мобілізовані росіяни займаються грабежами і ґвалтують жінок, - ЗМІ

вівторок, 4 жовтень 2022, 10:28

Частину мобілізованих росіян перекинули на територію Білорусі для злагодження та поповнення підрозділів путінських військ. Їхня поява призвела до хвилі насильницьких злочинів. Про це з посиланням на джерела у спецслужбах повідомляє "24 канал". Зазначає...

"Товариш Ким" зробив свій вибір: КНДР підтримала російську анексію територій України

вівторок, 4 жовтень 2022, 10:25

Північна Корея підтримала проголошену Росією анексію частини областей України. Про це у вівторок заявило міністерство закордонних справ КНДР, повідомляє агентство Reuters. . Пхеньян підтримав заяву Москви про те, що регіони нібито самі вирішили стати...