Україна отримає ЗРК NASAMS: Жданов пояснив, чи зможуть вони закрити небо

Україна незабаром отримає системи протиповітряної оборони NASAMS. За словами військового експерта Олега Жданова, саме удари РФ по житлових об'єктах і загибель цивільного населення дало поштовх тому, що нам їх нададуть, передають Патріоти України.

Як розповів Жданов в ефірі проекту FreeДом, наша країна отримає три норвезько-американських системи NASAMS від США. NASAMS - це система середнього радіусу дії - 40 км, а у висоту - до 16 км. Це в основному протиракетний комплекс.

"Припустимо, при появі цілі у зоні радіолокаційної станції реакція системи півсекунди. Тобто система вже захоплює ціль, і через 10 секунд йде протиракета на перехоплення цілі. Вона може випускати по кілька ракет по цілі для надійності перехоплення", - зазначив експерт.

Він додав, що NASAMS може перехоплювати і балістичні, й крилаті ракети. За його словами, висота перехоплення до 16 км дає дуже хороші можливості для перехоплення балістичних ракет.

"Практично можна закрити одне велике місто одним комплектом,однією батареєю. Для надійності як приклад наводять Білий дім, який охороняють саме ці комплекси. Тобто надійність й ефективність цієї системи досить висока на сьогодні", - говорить Жданов.

"Три великих міста ми можемо закрити трьома комплексами", - уточнив він. Журналіст запитав, чи можуть російські ракети перевантажити цю систему, якщо РФ випустить їх велику кількість одночасно.

Щоб прискорити озброєння ЗСУ: Україна пропонує США нову схему постачання Himars

неділя, 2 жовтень 2022, 7:00

Україна хоче добитися постачання реактивних систем залпового вогню Himars, що вже були у використанні американської армії. При цьому нові системи, що були призначені для України, направляться на потреби Штатів. Про це повідомив голова парламентської фр...

"Хрестик зеленкою на лобі - от і вся допомога": Окупант розповів, як в "другій армії світу" лікують солдатів. Аудіоперехоплення

неділя, 2 жовтень 2022, 6:56

Окупант, відправлений Росією на Донецький напрямок, поскаржився матері на погану медицину у "другій армії світу", відсутність їжі та зброї. Він також сказав, що загарбники очікують на прорив українських сил, передають Патріоти України. . Відповідне пе...