До України надійшла перша партія листів від українських захисників та захисниць, які перебувають у російському полоні. Ці листи передадуть їхнім родичам. Про це повідомила міністерка реінтеграції Ірина Верещук, передають Патріоти України.
Передання листів Україні відбувається за посередництва Червоного Хреста.
Ірина Верещук наголосила, що відповідно до Женевської конвенції військовополонені мають право надсилати та отримувати листи. Це стосується і тих українських захисників та захисниць, які перебувають у полоні окупантів.
Перша партія листів днями раніше прибула до України. Зараз Міністерство реінтеграції працює над тим, аби передати листи родичам українських воїнів. "Національне інформаційне бюро Мінреінтеграції розпочало відповідну роботу з організації листування наших військовополонених з їхніми рідними. Днями до України прибула перша партія листів. НІБ працює над їх передачею рідним військовополонених", – повідомила Верещук.
Точна кількість українських воїнів, які перебувають у російському полоні – невідома. Однак ще 29 липня генпрокурор Андрій Костін констатував, що в України менше полонених окупантів, ніж у росіян наших бійців.
Серед тих, хто перебуває у полоні окупантів, понад 2 тисячі захисників заводу "Азовсталь". 144 важкопоранених бійців вдалося повернути. Десятки наших полонених загинули унаслідок теракту в Оленівці. За даними іноземних ЗМІ, тоді росіяни вбили 53 українських воїнів.
Також у полоні окупантів перебувають нацгвардійці, які обороняли Чорнобильську АЕС 24 лютого. Під час виходу з Зони відчуження росіяни вивезли їх із собою. Станом на 11 липня в Україні вважали зниклими безвісти понад 7 тисяч українських військовослужбовців. Значна частина з них може бути у полоні росіян.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...