"Україна почала змінювати перебіг війни": Прем'єр-міністр Польщі розповів, що може остаточно зупинити Росію

Завдяки поставкам західної зброї Україна почала змінювати перебіг війни. Але ці поставки досі здійснюються у порівняно невеликих масштабах, тому Європейському Союзу варто збільшити підтримку України. Про це прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький написав у своїй статті для англійської версії українського видання LB.ua, передають Патріоти України.

Він закликав усіх лідерів Європи мати сміливість мислити в категоріях, що відповідають часу, в яких нам випало жити. "Ми проживаємо історичний момент. Імперська Росія може бути переможена – завдяки Україні й нашій підтримці. Перемога в цій війні – це питання виключно нашої послідовності й рішучості. Завдяки поставкам спорядження, масштаби яких – як на можливості Заходу – досі порівняно невеликі, Україна почала змінювати перебіг війни", – написав Моравецький.

Він зауважив, що Росія сіє смерть і руйнування, вдається до жорстоких злочинів, але попри це вже майже пів року моральний дух українців залишається незламним. Моральний же дух російських військ дедалі слабшає. Російська армія зазнає дуже серйозних втрат. Арсенал зброї та іншого спорядження не нескінченний, а поновити його – в умовах санкцій – промисловості буде все складніше.

"Тож треба підтримувати Україну, щоб вона повернула втрачені території і змусила Росію відступити. Лише тоді буде можливий справжній діалог і таке завершення війни, яке буде означати її справжній кінець, а не тільки коротку перерву перед черговим нападом. Тільки такий кінець буде означати нашу перемогу", – написав Моравецький.

Також він закликав подолати загрозу імперіалізму всередині ЄС. "Нам необхідна глибока реформа, яка поверне спільний інтерес і рівність на провідні позиції серед європейських принципів. Це не станеться без зміни оптики – про напрями й пріоритети роботи ЄС мають вирішувати держави-учасниці, а не європейські інституції, оскільки це інституції були створені для держав, а не держави для інституцій. Фундаментом співпраці щоразу має бути пошук порозуміння, а не домінування найбільших над рештою", – вважає прем'єр-міністр Польщі.

"Нинішня ситуація вимагає від нас мислити в зовсім інших межах. Ми повинні мати сміливість визнати, що ЄС не впорався так, як мав би, ні з ковідною кризою, ні з війною. Однак проблема не в тому, що ми надто повільно просуваємося шляхом інтеграції й мусимо терміново цей процес пришвидшити. Проблема в тому, що сам цей шлях помилковий", – написав Матеуш Моравецький і запропонував повернутися до принципів, що були закладені в європейську спільноту від початку.

Як відомо, 24 лютого Росія розпочала повномасштабне військове вторгнення в Україну з метою окупації території і повалення української влади. Однак український народ дав гідну відсіч, зламавши початкові плани ворога.

Розвідка Британії пояснила, чому Путін швидко визнав помилки з мобілізацією у Росії

понеділок, 3 жовтень 2022, 10:56

Російський диктатор Володимир Путін через тиждень після оголошення "часткової" мобілізації фактично визнав помилки щодо її проведення. Головні проблеми країни-агресора полягають у тому, що місцеві чиновники не знають точного масштабу мобілізаційної кам...

"Ми знищимо всі сили, які зможемо побачити": Ексголова ЦРУ розповів, якою буде відповідь США на ядерний удар РФ по Україні

понеділок, 3 жовтень 2022, 10:55

До ядерних погроз Росії потрібно ставитися серйозно, заявив колишній директор Центрального розвідувального управління США Девід Петреус. Штати та їхні союзники по НАТО дадуть відповідь на такий удар РФ по Україні, якщо він станеться, але не будуть заст...