"Україна поки що програє": Військовий розповів про "плюси" та "мінуси" українських та російських систем РЕБ

Україна робить все, щоб вийти в паритет з російськими окупантами в засобах радіоелектронної розвідки. Поки що Київ поступається лише в централізованому РЕБ. Про це розповів "Українському радіо" командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів "Ахілес" 92-ї ОШБр ім. кошового отамана Івана Сірка Юрій Федоренко, передають Патріоти України.

"Є засоби радіоелектронної розвідки, вони дають нам можливості бачити присутність ворожих засобів БПЛА в повітрі розвідувального ударного типу дії. Є засоби радіоелектронної боротьби, які шляхом формування перешкод в частотах пригнічують можливість противнику пілотувати ті чи інші засоби на певних відрізках фронту. Відповідно захищають наші передові позиції, шляхи сполучення, портативні РЕБ закривають нашу броньовану техніку, а також централізовані впливають на те, щоб максимально придушувати великі безпілотники противника, відводити, наприклад, керовані авіабомби", - розповів Юрій Федоренко.

За його словами, засоби радіоелектронної розвідки також додатково дають українським військовим можливість виявляти, де знаходиться РЕБ противника.

"Коли ми знаємо, де він знаходиться, як він працює - ми зможемо його відпрацювати за рахунок своїх вогневих засобів: це артилерія, реактивна артилерія та одночасно ударні засоби БПЛА. Тому поєднання засобів радіоелектронної розвідки, радіоелектронної боротьби, а також безпілотних систем є надзвичайно важливим і максимально ефективним як з погляду захисту наших позицій, так і з погляду нанесення ураження по ворогу", - пояснив військовий. При цьому він вказав, що Україна поки що програє у виробництві централізованих РЕБ.

"Що стосується РЕБ, які збираються за рахунок китайських комплектуючих - в основному це окопний РЕБ, портативний РЕБ - вони у нас і у противника рухаються десь нога в ногу. Це ті засоби, які виникають тут і зараз на полі бою, як технічні рішення і далі зразки масштабуються. Якщо ми говоримо про централізовану РЕБ - тут, на превеликий жаль, противник на поточний момент переважає, бо у них засоби радіоелектронної боротьби були на початок 2022 року одними з найкращих у світі. І противник зберігає можливість як виготовлення, так і модернізації. Тому в централізованому РЕБ ми дещо відстаємо, але дуже і дуже активно ведеться робота Україною, щоб ми вийшли хоча б в паритет і забезпечили можливості навіть на деяких відрізках противника перегравати в потужності та в ефективності застосування", - підсумував Федоренко.

"Їх свідомо утилізують": В ГУР розповіли, що росіяни, яких обмінюють до РФ, ніколи не потрапляють додому

четвер, 29 лютий 2024, 22:16

Російські військові, які повертаються в результаті обмінів до Росії, не потрапляють додому взагалі. Про це розповів представник ГУР Андрій Юсов, передають Патріоти України. "Їх забирають на профілактичну роботу в ФСБ. Далі короткий процес в закритому р...

Десять років очолював академію в Одесі: Зеленський призначив нового командувача Сил логістики ЗСУ

четвер, 29 лютий 2024, 20:53

Президент України Володимир Зеленський призначив нового командувача Сил логістики ЗСУ, ним став Володимир Карпенко. Про це йдеться в указі № 138/2024 на сайті Офісу президента, опублікованому у четвер, 29 лютого, передають Патріоти України. В іншому ук...