Україна ризикує "здати" Донбас: Американський військовий попередив про небезпеку

Присутність миротворчих сил на лінії розмежування означатиме, що "там вже не зовсім українська територія".

Гаррі Табах. Фото: Апостроф.

Офіцер ВМС США у відставці Гаррі Табах заявив, що введення на окуповану територію Донбасу миротворчої місії ООН може означати "здачу цієї території", передають Патріоти України.

"Все залежатиме від того, як домовляться", – сказав він. "По-перше, яким буде склад миротворчих військ, солдати з яких країн будуть в них входити. По-друге, де вони будуть перебувати: на державному кордоні чи на лінії розмежування", – пояснив офіцер.

За його оцінками, "Путін погодиться на те, щоб миротворчі війська стояли на боці "ЛНР", "ДНР" і України, він не погодиться, щоб вони стояли на державному кордоні". У цьому контексті він зауважив, що присутність миротворчих сил на лінії розмежування означатиме, що "там не зовсім ваша територія, як, наприклад, в Абхазії".

Він додав, що, "якщо війська ООН будуть розташовуватися на всій окупованій території України, і ви захочете зайти і зайняти свою територію, ви не зможете цього зробити, тому що там стоять війська ООН. Це означає, що цю територію ви нібито здали під управління ООН".

Офіцер зауважив, що, навіть якщо миротворча місія ООН – тимчасовий захід, вона може тривати дуже довго. "В Абхазії це теж був тимчасовий захід, але коли прийшли росіяни, вони миротворців звідти вигнали – і все. Миротворці, які стоять на Синаї, стоять там вічно. І скільки вони ще там стоятимуть, невідомо". "Немає нічого більш постійного, ніж тимчасове. Це стосується і збройних конфліктів", – сказав Табах.

Джерело: Обозреватель

"Нас там нет!": Путін запропонував Зеленському обговорювати проблему Донбасу з окупаційною адміністрацією "ЛДНР"

четвер, 22 квітень 2021, 20:12

Президент України Володимир Зеленський повинен обговорювати проблеми Донбасу з представниками "ДНР" і "ЛНР", вважає російський лідер Володимир Путін. Він також зазначив, що Росія в цьому випадку є третьою країною. Про це Путін заявив під час зустрічі з...

Гра в кішки-мишки: У Баканова тепер кажуть, що не знають, чи має нардеп Аксьонов, котрий проводив "референдум" на Донбасі, російський паспорт

четвер, 22 квітень 2021, 20:08

Президент України має повноваження для указу про припинення громадянства України Аксьонова у зв’язку з втратою громадянства України, але, чомусь, цього не робить. Служба безпеки України не має підтверджених даних про наявність російського паспорта у на...