"Україна сама має вирішити": Стармер підтвердив дозвіл бити британськими ракетами по території Росії

Прем'єр Британії Кір Стармер дав зрозуміти, що Україна може використати ракети Storm Shadow для ураження військових цілей на території Росії, підтвердивши, що він продовжить політику попереднього уряду, передають Патріоти України з посиланням на Bloomberg.

Стармер погодився, що Україна має вирішувати, як використовувати ракети Storm Shadow, передані Великою Британією, коли його запитав репортер Bloomberg. Він спілкувався із журналістами під час поїздки на саміт НАТО у Вашингтоні.

Ракети "очевидно повинні використовуватися відповідно до міжнародного гуманітарного права, як і слід очікувати", додав прем'єр, заявивши, що, на його думку, Storm Shadows повинні використовуватися "в оборонних цілях".

"Але Україна має вирішити, як їх використати для цих оборонних цілей", - сказав він. Storm Shadows - це крилаті ракети з точним наведенням та дальністю ураження понад 250 кілометрів.

Ці зауваження стали першим випадком, коли Стармер підтвердив прихильність нового уряду до попередньої політики після своєї перемоги на загальних виборах у Великої Британії минулого тижня.

Вони перегукуються зі словами, використаними урядом його попередника Ріші Сунака, який ніколи прямо не заявляв, що дозволив Україні використовувати Storm Shadows для ударів по території Росії, але дав зрозуміти, що це так, заявивши, що Київ сам вирішує, як їх застосовувати.

Коментуючи удар Росії по дитячій лікарні "Охматдит" у Києві, Стармер сказав, що це був "абсолютно шокуючий, жахливий напад, який став "дуже важливим, хоч і трагічним тлом для цього саміту". Він додав: "Обов'язок кожного - описати це саме так".

"Моє послання президенту Путіну таке: цей саміт НАТО слід розглядати як ясну та єдину рішучість союзників щодо НАТО та інших країн, які перебувають там водночас, підтримати Україну та протистояти російській агресії", - сказав Стармер.

Підданих путіна можуть залишитись без найціннішого для режиму - телепропаганди: У Росії поскаржились на атаку дронів на телевежі

неділя, 14 липень 2024, 19:22

Про атаку дрона заявили у російському місті Суджі Курської області. Там загорілася телевізійна вежа, заявив губернатор Курської області Олексій Смирнов. Російські ЗМІ пишуть, що щонайменше два дрони-камікадзе атакували телевізійну вежу, там сталась пож...

"Ми з тобою однієї крові": Фіцо побачив разючю схожість замахів на себе і на Трампа і шкодує, що важко покарати воронів цих обох чудових діячів

неділя, 14 липень 2024, 18:15

Прем’єр-міністру Словаччини Роберту Фіцо здалися схожими сценарії замахів на експрезидента США Дональда Трампа і на нього самого. Словацький прем’єр заявив, що сценарій замаху на Трампа і на нього – це "точна копія", зазначають Патріоти України. . "Сц...