"Україна у таких умовах опиняється перед супервикликом": Куса пояснив, чому ситуація складніша, ніж здається

Головне завдання України на 2024 рік у зовнішній політиці - не експансія, а збереження статусу-кво, сформованого у 2022 році. Ресурсів та можливостей збільшувати кількість наших партнерів та союзників в України нині стало набагато менше, і є потреба втримати ті позиції, які є, здебільшого у країнах ЄС та НАТО. Таку думку висловив експерт з міжнародної політики Українського інституту майбутнього Ілія Куса, передають Патріоти України.

За його словами, навряд чи Україні вдасться 2024 року перетягнути на свій бік країни так званого “Великого Півдня”. Вони залишаться формально нейтральними.

Водночас міжнародні відносини зараз перебувають у стані хронічної нестабільності та непередбачуваності. Причина — стара система міжнародних відносин розпадається, а нова ще не народилася. Основний глобальний процес, який впливатиме на міжнародні відносини у найближчі 7-10 років — це суперництво КНР та США. На регіональному рівні посилюється роль місцевих держав та їхня конкуренція.

“Україна у таких умовах опиняється перед супервикликом: як перемогти у війні, але так, щоб не лишитися на периферії міжнародної політики. На жаль, після успішного 2022 року, в 2023 та 2024 роках позиції України на світовій арені погіршилися”, — вважає експерт.

У 2024 році, за його словами, Європейський Союз намагатиметься сформувати автономну роль у галузі безпеки та оборони, зменшуючи залежність від США, зокрема у зв’язку з імовірністю перемоги Дональда Трампа на виборах у листопаді. Ключові зовнішні гравці будуть формувати рамку переговорів щодо війни в Україні у 2024 році, але сам переговорний процес може й не запуститися, і перенестися на наступний рік.

Угорщина блокує рішення для початку переговорів про вступ України в ЄС – журналіст

середа, 29 травень 2024, 21:16

Посли країн – членів ЄС не можуть схвалити проєкт переговорної рамки щодо вступу України в Євросоюз. Про це 29 травня в Х повідомив редактор Radio Free Europe / Radio Liberty в Європі Рікард Йозвяк, передають Патріоти України. За його словами, причиною...

Українець намагався завербувати поляка, щоб той шпигував за військовою допомогою для ЗСУ

середа, 29 травень 2024, 21:03

У Польщі судитимуть 26-річного українця, який, за даними слідства, вербував поляка для роботи на іноземну розвідку. Зокрема, він пропонував стежити за переміщенням військової допомоги для України. Про це повідомили у польській прокуратурі у середу, 29 ...