В України був шанс знищити десятки літаків Су-34 країни-агресора РФ, але через заборону США застосовувати далекобійну зброю по російській території його було втрачено. Про це 5 серпня повідомляє видання Forbes, передають Патріоти України.
«Рідкісна можливість завдати серйозного удару по інфраструктурі КАБ трапилася цього літа, коли 47-й гвардійський бомбардувальний авіаційний полк ВПС Росії припаркував десятки Су-34 із приблизно 100 наявних на озброєнні на відкритій авіабазі Воронеж-Мальшево на півдні Росії за 100 миль від кордону з Україною», — повідомляють журналісти.
Як зазначає Forbes, Воронеж-Мальшево — досить добре захищена база, тому українське командування попросило у США дозволу вдарити по ній ракетами ATACMS, які практично неможливо перехопити силами ППО. Але адміністрація президента Джо Байдена відповіла категоричною відмовою.
Командування армії країни-агресора РФ, спостерігаючи за переговорами Києва і Вашингтона щодо застосування АТАСМS, ухвалило рідкісне для них випереджувальне рішення і запустило процес передислокації Су-34 з авіабази Мальшеве та з інших прикордонних аеродромів.
Відповідно, ЗСУ посилили атаки на інші найбільш вразливі російські аеродроми — використовуючи виключно боєприпаси українського виробництва. У суботу українські безпілотники завдали удару по авіабазі Морозовськ у Ростовській області РФ — приблизно за 320 км миль від лінії фронту.
За даними української розвідки, внаслідок нальоту було знищено винищувач-бомбардувальник Су-34 ВПС Росії, пошкоджено ще два Су-34 і спалено склад боєприпасів.
«Сьогодні багато Су-34 перебувають на базах за сотні миль від кордону. Вони не невразливі для невеликої частини українських дронів — найдальші моделі літають на відстані понад 1,6 тисячі км. Але вони захищені від більшості українських БПЛА, а також від ATACMS, найпотужніші з яких мають дальність лише трохи більш як 300 км. Якщо Білий дім коли-небудь дасть дозвіл на нальоти ATACMS на російські бази, може бути вже занадто пізно. Найцінніші цілі можуть опинитися занадто далеко», — підсумували в Forbes.
Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...
На Донеччині окупанти змінюють тактику малих штурмових груп, і тепер атакують камікадзе. Про це в ефірі «Суспільне новини» розповів Юрій Сиротюк, головний сержант роти вогневої підтримки 5 окремої штурмової бригади, передають Патріоти України. За слова...