Україна виготовляє вшестеро менше FPV-дронів за Росію: Журналісти пояснили, в чому причина

Виробникам FPV-дронів потрібно тисячі інженерів, а для розвідувальних та ударних БПЛА - сотні висококваліфікованих. Знайти на ринку готові кадри нині складно, кажуть виробники. Про це пише Forbes, передають Патріоти України.

Виробники FPV-дронів наймають новачків із базовими знаннями з електротехніки та довчають у процесі, який може зайняти дорогоцінні пів року. Один інженер на місяць збирає близько 50 FPV-дронів, і виробництво FPV-дронів відносно просто масштабувати. Вони збираються із китайських компонентів.

"Проте нам бракує людей, які вміють збирати все ручками", – каже засновник фонду "Хвиля’91" і власник логістичної компанії EnlivUA Group Олександр Яковенко, який запустив виробництво FPV-дронів "Колібрі" восени 2022-го на 150 000 доларів власних коштів та IT-компанії Netpeak Group.

Кадровий голод лише погіршує проблему, українським виробникам бракує 2000 інженерів. Аби хоча б дістатись до рівня Росії - галузі потрібно 6000 інженерів. Наразі вона складається з приблизно 1000 людей.

Виробникам бракує інженерів з авіоніки, РЕБ, інженерів з компʼютерного бачення та цифрової обробки сигналів, спеціалістів з розробки вбудованого ПЗ і математичного моделювання, та інших, більш вузьких спеціальностей. Загалом в Україні близько 200 виробників дронів, які забезпечують лише 10–15% від загальної потреби армії.

"Процес має йти": Кремль погрожує вбивати українців, навіть якщо настане перемир'я

п’ятниця, 19 квітень 2024, 17:53

Міністр закордонних справ країни-агресорки Сергій Лавров заявив, що Росія не збирається переривати бойові дії в Україні в разі початку переговорів щодо війни, яку розв'язала. Про це Лавров заявив в інтерв'ю росЗМІ, коментуючи домовленості, які нібито о...

Оце так: "Велика сімка" відклала питання передачі Україні російських активів до червня

п’ятниця, 19 квітень 2024, 17:42

Міністри закордонних справ країн "Великої сімки" схвалили декларацію за підсумками зустрічі на Капрі в Італії. Питання передачі Україні російських активів на прохання лідерів країн G7 відклали до червня, передають Патріоти України. Глави МЗС Канади, Ф...