Україна з Польщею створили протитанковий ракетний комплекс "Пірат", характеристики та перші фото

В рамках співпраці між українським підприємством ДержККБ "Луч" і польською компанією Mesko був створений легкий протитанковий комплекс ПТРК "Пірат", зазначають Патріоти України. Польська сторона вперше надала фото нової розробки - насамперед нової керованої ракети.

Принципова особливість нової розробки - система наведення ракети в ПТРК "Пірат". Ракета наводиться на ціль за допомогою лазерного підсвітлювача, промінь якого формує на цілі точку, в яку і повинна потрапити ракета.

Також для ракети "Пірат" був створений детекційний модуль, який направляє ракету під час польоту на пляму лазера, що підсвічує ціль. Також були розроблені і впроваджені в серійне виробництво кремнієві квадрант детектори, що працюють у близькій частини інфрачервоного спектра (SWIR).

Максимальна дальність стрільби в піхотному варіанті ПТРК "Пірат" становить 2500 м. Ракета обладнана бойовими частинами з трьома типами вагою 2,5 кг - кумулятивною, термобаричною і осколково-фугасною.

Сама ракета важить 10 кг і має калібр 107 мм, запускається з транспортно-пускового контейнера (ТПК) довжиною 1180 мм. Маса спорядженого ТПК з ракетою - 15 кг.

У складі прицільного комплексу ПТРК входять денний і цілодобовий тепловізійний приціл, лазерний цільової покажчик, електронний компас і GPS-приймач. Час польоту ракети - 12 секунд. БЧ гарантує пробиття на рівні 550 мм RHA, прикритої ERA.

До головних переваг використання комплексів "Пірат" відносяться можливість перенесення одним солдатом, простота використання дешевої ракети; короткий час реакції на загрозу; фактичне відповідність тактиці типу "вистрілив і забув" з точки зору оператора, хоча і вимагає лазерного підсвічування мети; можливість швидкого пуску ракет по цілях, послідовно підсвічених оператором лазерного підсвітлювача.

Джерело: Defense Express

З архіву ПУ. Царство небесне... На Донбасі загинув герой російсько-української війни, спецпризначенець, майор ЗСУ Андрій Супріган

п’ятниця, 14 травень 2021, 18:30

Обставини загибелі вочевидь через характер служби офіцера не повідомляється. Про звитяги героя за лінією оборони ОС свідчять високі державні нагороди. За попередніми даними трагедія сталась поблизу Краматорська. Стало відомо, що в зоні проведення Опера...

"Земля уходит из-под ног. Пока страна обсуждает цирк с Медведчуком, ее опять готовятся крупно кинуть": Кочетков про гучну "махінацію" - постраждати можуть всі

п’ятниця, 14 травень 2021, 18:14

"Ну что, суровое и справедливое правосудие на марше, и Виктор Медведчук теперь будет руководить антиукраинской деятельностью из своего дома. Правда, с учетом, что домов у него много, то он может из одного в другой переезжать", - пише у своєму блозі Оле...