У своїй статті він розповів про те, що Київ в ситуації з інцидентом в Керченській протоці має намір боротися з Москвою в правовому полі, і збирається "задавити" Росію юридичними аргументами. Україна сподівається на серйозні і довгострокові наслідки для російської держави.
"Коли росіяни таранили "Яни Капу", вони реготали і кричали "Дави його!". Ми всі добре пам'ятаємо це відео. Але добре сміється той, хто сміється останнім. Ми теж вміємо тиснути. Тільки не залізним бортом корабля. Ми тиснемо залізною логікою юридичних аргументів. І ми задавимо російських злочинців. Красиво і відповідно до міжнародного права. Нехай це займе більше часу, ніж знадобиться російським військовим для тарана корабля в міжнародних водах. Але наслідки для порушників будуть значно серйознішими і тривалішими", - зазначив Кулеба.
За його словами, навіть після того, як в Кремлі зміниться влада, Росія нестиме правову відповідальність. Покарання має бути невідворотним, і Київ вже працює над реалізацією цього завдання. "Навіть після зміни режиму Путіна міжнародні суди залучатимуть Росію до юридичної відповідальності. Я кажу це прямо і відверто з однією простою метою. Хочу, щоб кожен, хто виконує сьогодні злочинні накази керівництва в Кремлі, вже зараз знав ціну своїх дій. Путін не вічний, а сховатися не вдасться. І це не загроза, а попередження. Покарання невідворотне і ми наполегливо і послідовно працюємо над втіленням", - сказав дипломат.
Також він додав, що Україна в процесі вирішення цього питання використовує серйозні правові інструменти і керується холодним юридичним розрахунком. "Ми застосовуємо три довгострокові інструменти для досягнення мети: холодний юридичний розрахунок, залізні правові аргументи і послідовну, систематичну роботу зі Стратегії зовнішньополітичної діяльності України", - підкреслив Дмитро Кулеба.
Росія продовжить атакувати об’єкти, які використовують українські військові. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв’ю, показаному на американському телеканалі CBS 27 квітня, передають Патріоти України. «Ми продовжуватимемо...
Китайська берегова охорона (CCG) висадилась на спірному рифі Сенді-Кей, який Китай називає Тесянь Цзяо, поблизу узбережжя Філіппін. Пекін стверджує, що метою висадки була "інспекція" та збір "доказів незаконної діяльності". Про це першою повідомила кит...