"Україна "задавить" Росію в Гаазі": Дмитро Кулеба розповів, коли державу-агресора притягнуть до відповідальності

Захоплення РФ кораблів ВМС України у листопаді 2018 року біля Керченської протоки призведе до серйозної відповідальності Москви. Київ має намір "задавити" російську державу в правовому полі за допомогою юридичних аргументів. Росія нестиме відповідальність за свої дії навіть після того, як у Кремлі зміниться влада. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передають Патріоти України.

У своїй статті він розповів про те, що Київ в ситуації з інцидентом в Керченській протоці має намір боротися з Москвою в правовому полі, і збирається "задавити" Росію юридичними аргументами. Україна сподівається на серйозні і довгострокові наслідки для російської держави.

"Коли росіяни таранили "Яни Капу", вони реготали і кричали "Дави його!". Ми всі добре пам'ятаємо це відео. Але добре сміється той, хто сміється останнім. Ми теж вміємо тиснути. Тільки не залізним бортом корабля. Ми тиснемо залізною логікою юридичних аргументів. І ми задавимо російських злочинців. Красиво і відповідно до міжнародного права. Нехай це займе більше часу, ніж знадобиться російським військовим для тарана корабля в міжнародних водах. Але наслідки для порушників будуть значно серйознішими і тривалішими", - зазначив Кулеба.

За його словами, навіть після того, як в Кремлі зміниться влада, Росія нестиме правову відповідальність. Покарання має бути невідворотним, і Київ вже працює над реалізацією цього завдання. "Навіть після зміни режиму Путіна міжнародні суди залучатимуть Росію до юридичної відповідальності. Я кажу це прямо і відверто з однією простою метою. Хочу, щоб кожен, хто виконує сьогодні злочинні накази керівництва в Кремлі, вже зараз знав ціну своїх дій. Путін не вічний, а сховатися не вдасться. І це не загроза, а попередження. Покарання невідворотне і ми наполегливо і послідовно працюємо над втіленням", - сказав дипломат.

Також він додав, що Україна в процесі вирішення цього питання використовує серйозні правові інструменти і керується холодним юридичним розрахунком. "Ми застосовуємо три довгострокові інструменти для досягнення мети: холодний юридичний розрахунок, залізні правові аргументи і послідовну, систематичну роботу зі Стратегії зовнішньополітичної діяльності України", - підкреслив Дмитро Кулеба.

Історія повторюється: Путін знає, що якщо він програє, то помре, - професор Гарвардського університету

субота, 21 травень 2022, 7:56

Професор Гарвардського університету Грем Еллісон вважає, що кремлівський диктатор Володимир Путін знає, що якщо він програє війну, яку розв'язав в Україні, то помре. Він також провів паралель з царем Миколою II, який був повалений у 1918 році, зокрема,...

Ворог зазнає важких втрат, але намагається відновити наступ за трьома напрямками, - Генштаб

субота, 21 травень 2022, 7:22

На початок 87-ї доби героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню найактивніші бойові дії тривали на Донеччині - на Сєвєродонецькому, Бахмутському, Авдіївському та Курахівському напрямках, передають Патріоти України. Зокр...