Україна заявила, що Грузія ігнорує прохання допомогти генераторами: У Тбілісі про це "вперше чують"

Тимчасовий повірений у справах України в Грузії Андрій Касьянов стверджує, що Тбілісі вже місяць ігнорує запити Києва на допомогу в умовах енергетичної кризи після російських обстрілів, передають Патріоти України.

"Україна зараз гостро потребує допомоги у відновленні системи електропостачання – генераторами і трансформаторами для освітлення лікарень, будинків і шкіл", – сказав український дипломат.

За його словами, з моменту звернення минув уже місяць, але українська сторона так і не отримала відповіді.

Також Касьянов розповів, що Київ кілька разів зверталася до Тбілісі з проханням надати військову допомогу після початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому, але ці запити також були проігноровані.

Він нагадав про допомогу України під час загострення ситуації в Абхазії у 1993 році, а також під час російсько-грузинської війни 2008-го, та наголосив, що Київ відкидає будь-які звинувачення у нібито спробах "втягнути Грузію у війну".

У відповідь на заяви тимчасового повіреного у справах Грузії в Україні керівник фракції правлячої партії "Грузинська мрія" Мамука Мдінарадзе заявив, що "перший раз чує" про прохання української сторони про постачання генераторів і трансформаторів.

За його словами, Тбілісі максимально підтримує Україну на політичному рівні та надає гуманітарну допомогу, і якщо генератори потрапляють під гуманітарні цілі, то не бачить проблеми їх передати.

Водночас Мдінарадзе заявив, що ключовим меседжом Касьянова було "те, що Грузія повинна записатися як сторона у війні" і "все було спрямовано на те, щоб завдати удару по іміджу уряду Грузії".

Відносини Києва й Тбілісі суттєво погіршилися після того, як грузинська влада відмовилася прямо засуджувати повномасштабне вторгнення Росії, а також перешкоджала виїзду грузинських добровольців в Україну

Побив табуреткою брата: У Краснодарі встановили білборд із загиблим в Україні окупантом (фото)

четвер, 9 лютий 2023, 0:29

У Краснодарі встановили білборд із загиблим на війні проти України окупантом Артуром Єгіняном, який кілька років тому був засуджений за побиття табуреткою свого брата. Про це повідомляють місцеві медіа, передають Патріоти України. Єгіняна пішов на фрон...

Теми обговорення були дуже дивними: Путін несподівано вночі скликав Радбез РФ

середа, 8 лютий 2023, 23:42

Пізно увечері в середу, 8 лютого, російський президент Володимир Путін вирішив зібрати нараду з постійними членами Ради безпеки. Офіційно головними темами наради називають підвищення пожежної безпеки та зниження ризиків паводків. Про це повідомляють ро...