Україна значно піднялася в світовому рейтингу за військовою міццю

Росія вперше з 2006 року не увійшла до п’ятірки лідерів за витратами на оборону, цього разу вона посіла шосте місце.

Україїнська армія стала краще фінансуватися. Ілюстрація: uprom.info.

Україна у світовому рейтингу країн за видатками на військові потреби зайняла 39 місце, піднявшись на 4 сходинки у порівнянні з попереднім роком. Про це свідчать дані, опубліковані Стокгольмським міжнародним інститутом досліджень проблем миру (SIPRI), передають Патріоти України.

«Військові витрати України у 2018 році склали 4,8 мільярда доларів», – зазначають дослідники.

Це на 21% більше у порівнянні з 2017 роком і на 53% – у порівнянні з 2013 роком, за рік перед початком конфлікту на сході України.

У 2017 році Україна перебувала на 43 місці рейтингу. У першу п’ятірку лідерів рейтингу увійшли: США, Китай, Саудівська Аравія, Індія та Франція.

За даними SIPRI, у 2018 році США витратили на армію 649 млрд доларів, а витрати Китаю на військові потреби минулого року склали 250 млрд доларів. Як зазначається, Росія вперше з 2006 року не увійшла до п’ятірки лідерів за витратами на оборону, цього разу вона посіла шосте місце.

Йдуть "торги": Лакійчук пояснив, що стоїть за візитом Путіна в Білорусь

вівторок, 28 травень 2024, 6:44

Російський диктатор Володимир Путін приїхав до Білорусі та зустрівся з самопроголошеним президентом республіки Олександром Лукашенком. Ця поїздка з одного боку символічна – перепризначивши себе "президентом", Путін розставляє пріоритети. Однак візит ма...

"Зачистки" в розпалі: Путін розправився з розробниками гіперзвукових технологій - вирок отримав ще один вчений-інженер

вівторок, 28 травень 2024, 6:28

Суд Санкт-Петербурга виніс вирок Анатолію Маслову. Він обіймав посаду головного наукового співробітника Інституту теоретичної та прикладної механіки Сибірського відділення РАН. Наразі його звинуватили в держзраді і засудили до чотирнадцяти років колоні...