Україна значно покращила позицію у рейтингу армій світу

Оскільки укладачі у своєму рейтингуванні орінтується на кількість озброєнь, це дуже красномовно ілюструє результати 10-місячних зусиль Росії, чиї технічні можливості паралельно лише танули

Україна за рік війни піднялася у рейтингу найсильніших армій світу із 22 на 15 місце. Це випливає з рейтингу міжнародної компанії Global Firepower, яка щороку складає рейтинг найкращих армій світу.

У 2023 році Індекс сили (PowerIndex) України становив 0,2516, у той час, як "ідеальною" вважається оцінка в 0,0000.

"Оскільки Україна продовжує захищатися від Росії, вона підвищила свій індекс за поточний рік завдяки своїй відповіді (на агресію, - ред.), фінансовій та матеріальній підтримці Заходу та впровадженню нових ключових категорій, що сприяють загальному становищу у списку", - повідомили в організації.

Сусідами України у рейтингу стали Єгипет (14 місце) та Австралія (16).

Водночас Росія зберегла друге місце у рейтингу. Хоча, як зазначили його автори, "російсько-українська війна показала ключові обмеження військового потенціалу" Росії, незважаючи на її кількісну живу силу та матеріальну перевагу над Україною. У Global Firepower наголосили, що це "проливає світло" на рівень готовності, командування, навчання та постачання у російській армії.

До першої десятки найсильніших армій увійшли США, Росія, Китай, Індія, Великобританія, Південна Корея, Пакистан, Японія, Франція та Італія.
Нагадаємо, рік тому Україна посіла 22 місце в оновленому рейтингу армій світу, піднявшись на три рядки. А в 2021 році українська армія опинилася на 25-му місці рейтингу, що було на чотири місця краще, ніж за рік до цього.

Окупанти знищили комбайни в полі і видали їх за танки Leopard (відео)

вівторок, 6 червень 2023, 18:50

Російські окупанти заявили, що з ударного вертольота Ка-52 знищили українську бронетехніку під час контрнаступу. Відповідний ролик опублікувало Міноборони РФ. На кадрах видно, як керовані ракети влучають у техніку. Росіянам розповіли, що це нібито німе...

ЗСУ влаштували потужну "бавовну" окупантам на Херсонщині - втрати ворога сягнули сотні вбитими і пораненими

вівторок, 6 червень 2023, 18:30

Російська армія і далі намагається наступати на кількох напрямках, проте ЗСУ псують плани окупантів. Зокрема, українські захисники вміло продовжують нищити ворогів на Херсонщині. Про це повідомляється у мережі. Так, зранку 6 червня у Новоолексіївці ЗСУ...