Україні можуть відправити до 100 танків - у 12 країн є Leopard, всі очікують на рішення Німеччини

Польща розраховує, що країни Європи передадуть Україні до 100 танків. Варшава передає 14 танків Leopard. Повинні визначитися зі своїм рішенням Данія, Фінляндія і Німеччина. Танки Leopard є у 12 країн, але для того, щоб їх передали Києву, потрібен дозвіл від Берліна. Про це заявив польський прем'єр Матеуш Моравецький, передають Патріоти України.

Як повідомляє Bloomberg, він розповів про те, що декілька тижнів тому говорив з канцлером Німеччини Олафом Шольцем, щоб переконати його докласти більше зусиль для вирішення ситуації з танками Leopard для України.

За його словами, Польща дасть 14 танків. Очікуються дії з боку Данії, Фінляндії та Німеччини. Ймовірно, Україна може отримати до 100 танків.

"Декілька тижнів тому я розмовляв з канцлером ФРН Олафом Шольцем і намагався переконати його зробити більше. Ми виділимо наші 14 танків Leopard, і тепер ми очікуємо на Leopard від Данії, Фінляндії та Німеччини та інших країн ЄС", - зазначив Моравецький.

Журналісти пишуть, що 17 січня Шольц заявив про перемовини з союзниками щодо танків Leopard для України. За словами канцлера, будь-які подібні рішення повинні узгоджуватися з країнами-партнерами. Також вказується, що німецькі танки Leopard є у 12 країн Європи. Але, щоб відправити їх Україні, потрібен дозвіл Берліна.

Поки що без ATACMS: Білий дім розповів про новий пакет допомоги

четвер, 21 вересень 2023, 21:30

В адміністрації президента США розкрили, що найближчий пакет допомоги для України включатиме суттєве підкріплення для систем ППО, але все ж не буде містити далекобійних ракет ATACMS. Про це повідомляє NBC із посиланням на коментар старшого директора з ...

Механік Харківського метрополітену працював на розвідку РФ

четвер, 21 вересень 2023, 20:16

18 вересня Київський районний суд Харкова виніс вирок електромеханіку комунального підприємства "Харківський метрополітен" Сергію Кравченку, який передавав дані Головному розвідувальному управлінню Росії про дислокацію та пересування підрозділів україн...