Кандидат на посаду уповноваженого із захисту державної мови актор Олександр Завальський заявив, що не бачить нічого поганого у своїй колишній роботі на православному телеканалі "Глас", передають Патріоти України.
«Не люблю публічно виправдовуватися, але зараз — виняток. Мене звинувачують у співпраці з „московськими попами“, бо колись працював ведучим і озвучував програми на православному каналі. Так, справді працював. Але тоді це не суперечило позиції Української православної церкви — ба більше, я був нагороджений церковним орденом Святого рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня. І я вдячний УПЦ за це визнання. Сьогодні мене обливають брудом тільки тому, що я публічно висловив готовність допомогти державі - зокрема молоді - в українізації», — написав Завальський у Facebook.
Він додав, що не є чиновником і не має стажу в державних структурах, а також анонсував, що незабаром оприлюднить план дій як кандидат на мовного омбудсмена. «Україні потрібне не тільки адміністрування — потрібна душа. Мова живе не тільки в офіційних наказах, а й у піснях, у театрі, у кіно, у міжособистісному спілкуванні. Ви можете зобов’язати людину говорити українською на роботі, але не примусите спілкуватися всупереч її бажанню — удома чи з друзями. Чи маю я право так говорити? Судіть самі», — додав він.
Також Завальський підтримував Андрія Данилка (сценічний псевдонім Вєрка Сердючка) у мовному скандалі, робив компліменти колишньому прем'єр-міністру Миколі Азарову за просування моди на українську мову і критикував штрафи за порушення мовного законодавства.
«Набирає обертів скандал навколо Андрія Данилка — мовляв, співає російськомовні пісні, і за це його має жорстко покарати мовний омбудсмен. Я не фанат творчості Сердючки. Але вибачте — напади на цього артиста вважаю дурістю… Замість тиску можна було б: зустрітися з ним, з’ясувати його позицію, пояснити, у чому він помиляється, тобто — зробити союзником у мовному питанні, а не ворогом. Бо тепер що? Його покарають — і він стане в опозицію. А разом із ним і мільйони тих, хто його любить і поважає, хто до нього прислухається. Як це допоможе мові?», — написав Завальський.
Він також наголосив, що процес відновлення статусу української мови має бути мудрим — через переконання. «Потрібна системна допомога від держави. Саме поміркована і добре продумана державна політика здатна вирішити мовне питання безболісно і набагато швидше, ніж це відбувається зараз», — написав Завальський.
На його думку, в Україні доцільно створити державний онлайн-сервіс, завдяки якому людина могла б дуже швидко, просто та безоплатно отримати консультацію з будь-якого мовного питання, а також необхідно постійно підтримувати й стимулювати вихователів дитячих садочків, вчителів у школах і викладачів вищих навчальних закладів не лише морально, а й фінансово.
У лютому 2021 року в інтерв'ю проєкту Victoria Museum, відповідаючи на запитання ведучої, чи ставив моду на українську мову колишній прем'єр-міністр Микола Азаров, Завальський відповів, що «навіть помиляючись — так».
У тому ж інтерв'ю Завальський скептично прокоментував впровадження штрафів. «Це дуже добре, але якщо людина не знає мови, то як ми з вами її знаємо? То що, її карати карбованцем? Боже упаси», — наголосив він, наголосивши на необхідності запровадження в Україні мовних курсів.
Станом на початок липня у розпорядженні Росії є приблизно 300 балістичних ракет типу Іскандер-М та їх північнокорейських аналогів KN-23. Про це йдеться у відповіді Головного управління розвідки Міністерства оборони України на запит ЗМІ, передають Патрі...
Співробітники Служби безпеки України під час проведення спецоперації ліквідували агентів російських спецслужб, які за завданням ФСБ РФ здійснили убивство полковника СБУ Івана Воронича в Києві. Про це у неділю, 13 липня, повідомив очільник Служби безпек...