Російські війська дедалі частіше використовують мотозагони — тактику швидкого прориву за допомогою мотоциклів, баггі та скутерів. Як пише The New York Times, попри великі втрати, ця стратегія дозволяє обходити традиційні оборонні системи України й виснажує ЗСУ, передають Патріоти України.
Російські військові використовують мотоцикли, щоб швидко перетнути заміновані ділянки та вийти на українські позиції, уникаючи при цьому масованих ударів дронів і артилерії. Атаки зазвичай відбуваються без прикриття — водії рухаються зигзагоподібно по пересіченій місцевості.
Попри численні втрати — лише за один штурм у Покровську було знищено 100 мотоциклів і 240 військових, — мотозагони продовжують діяти. Як каже військовий експерт Нарожний, зараз вони становлять від 20 до 25 відсотків російських атак: "Україні важко витримувати такі безперервні атаки".
Мета - в проникненні в тил для удару по мінометних розрахунках та операторах дронів — фахівцях, яких важко замінити.
Спочатку мотоатаки з’явились у квітні 2024 року як імпровізована відповідь на удари дронів. Восени стали масовими в Харківській та Донецькій областях, де бронетехніка стала майже непридатною. А зараз російське командування вже розглядає можливість формалізації мотозагонів: мотоцикли можуть стати стандартним обладнанням військ. Це свідчить про намір інтегрувати тактику у стратегію бойових дій."Ми побачимо набагато більше мотоциклів, баггі, скутерів, автомобілів на фронті. Це нова війна", — вважає Павло Нарожний.
Українських чоловіків, які тікають від мобілізації через невизнане Придністров’я, по той бік кордону чекають допити, приниження та фільтрація від підконтрольної ФСБ служби. Про це йдеться в матеріалі "Слідство.Інфо", передають Патріоти України. Організ...
Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що війська країни-агресора Росії не зможуть захопити всю Донецьку область до кінця 2025 року, а можливий захід окупантів на територію Дніпропетровської області поглибить наявні проблеми в армії РФ Про це йдеться у ...