Російські війська дедалі частіше використовують мотозагони — тактику швидкого прориву за допомогою мотоциклів, баггі та скутерів. Як пише The New York Times, попри великі втрати, ця стратегія дозволяє обходити традиційні оборонні системи України й виснажує ЗСУ, передають Патріоти України.
Російські військові використовують мотоцикли, щоб швидко перетнути заміновані ділянки та вийти на українські позиції, уникаючи при цьому масованих ударів дронів і артилерії. Атаки зазвичай відбуваються без прикриття — водії рухаються зигзагоподібно по пересіченій місцевості.
Попри численні втрати — лише за один штурм у Покровську було знищено 100 мотоциклів і 240 військових, — мотозагони продовжують діяти. Як каже військовий експерт Нарожний, зараз вони становлять від 20 до 25 відсотків російських атак: "Україні важко витримувати такі безперервні атаки".
Мета - в проникненні в тил для удару по мінометних розрахунках та операторах дронів — фахівцях, яких важко замінити.
Спочатку мотоатаки з’явились у квітні 2024 року як імпровізована відповідь на удари дронів. Восени стали масовими в Харківській та Донецькій областях, де бронетехніка стала майже непридатною. А зараз російське командування вже розглядає можливість формалізації мотозагонів: мотоцикли можуть стати стандартним обладнанням військ. Це свідчить про намір інтегрувати тактику у стратегію бойових дій."Ми побачимо набагато більше мотоциклів, баггі, скутерів, автомобілів на фронті. Це нова війна", — вважає Павло Нарожний.
Дрони-імітатори також можуть нести вибухівку, хоча й меншого заряду, ніж бойові БПЛА. Про це у телеефірі розповів начальник управління комунікацій командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, передають Патріоти України. Він пояснив, що головною метою др...
Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко повідомив, що позиції, які утримують прикордонники, практично щодня зазнають штурмів з боку ворога. Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо", передають Патріоти України. "Найскладніша с...