Українські "чимось не влаштували"? Харківське метро замовило наддорогі рейки російського виробництва на 31 млн грн

Комунальне підприємство "Харківський метрополітен" 4 січня уклало договір з ТОВ "МС Трейд Україна" на 31,2 млн. грн. щодо поставки рейок Р-50. Відповідні дані вказані в системі публічних закупівель ProZorro, повідомляють Патріоти України.

Згідно з договором, протягом 2022-2023 років постачальник має передати 516 залізничних рейок типу Р-50, широкої колії, без отворів, довжиною 25 метрів – 668,22 тонн. Вартість однієї тонни рейок Р-50 для харківського метрополітену складає 46,62 тис. грн або 60,37 тис. грн за 1 шт.

Активісти Харківського антикорупційного центру зазначають, що вартість рейок завищена. В серпні 2021 року Київський метрополітен купував аналогічні рейки за ціною 39,33 тис. грн.

ТОВ "МС Трейд Україна" поставить Харківському метрополітену рейки виробництва російського AO "ЄBPA3 Нижньотагільський металургійний комбінат". Єдиним конкурентом ТОВ "МС Трейд Україна" на торгах було ТОВ "Партнер Трейдинг", яке також планувало поставити рейки російського виробництва.

На участь в аукціоні також претендувало ТОВ "Метінвест-СМЦ", яке на етапі подання заявок висунуло умову внести зміни до тендерної документації. У свою чергу харківський метрополітен вирішив залишити документацію без змін. В прайс-листі ТОВ "Метінвест-СМЦ", станом на 16 грудня 2021 року, вартість 1 тонни рейок типу Р-50 складає 36,22 тис. грн.

ТОВ "Сота Україна" поставляє Київському метрополітену рейки типу Р-50 виробництва українського ПрАТ "Металургійний комбінат "Азовсталь".

У "ХАЦ" зазначили, що в грудні 2019 року ТОВ "МС Трейд Україна" поставило Харківському метрополітену рейки типу Р-50 виробництва російського AO "ЄBPA3 Нижньотагільський металургійний комбінат" за ціною 46,66 тис. грн за 1 тонну.

Із аналогічних договорів, які завантажує зараз ТОВ "МС Трейд Україна", відомо, що в 2019 році фірма поставила Київському метрополітену рейки російського виробництва за ціною 33 тис. грн за 1 тонну.

Хтось повірив, крім росіян?: Путін заявив, що Росія виробить втричі більше боєприпасів і танків, ніж Захід поставить Україні

неділя, 26 березень 2023, 0:15

Російський диктатор Володимир Путін заявив, що постачання озброєнь Україні становить загрозу РФ, одночасно ствердивши, що Росія виробить утричі більше боєприпасів і танків, ніж матимуть ЗСУ від західних партнерів. Про це Володимир Путін заявив в етері ...

Влада заявила, що нічого не сталося: У Ростовській області пролунав потужний вибух (відео)

субота, 25 березень 2023, 23:29

У місті Азов Ростовської області 25 березня пролунав потужний вибух. Його причини поки що невідомі. Про це повідомляє місцевий Telegram-канал, передають Патріоти України. Момент вибуху зняла одна з камер. На відео можна помітити, що через гучний звук с...