Українські танкісти починають навчання на німецьких "Леопардах 2" та британських Challenger 2

Україна домовилася про навчання своїх екіпажів танкістів на німецьких танках Leopard 2, хоча про їх надання рішення поки що немає, повідомив в інтерв'ю "Голосу Америки" міністр оборони України Олексій Резніков.

Пряма мова: "Маємо прорив – це можливість для країн, які володіють "Леопардами", починати навчальні місії, курси для наших танкових екіпажів. З цього ми почнемо, а тоді будемо далі рухатися.

Я маю надію, що Німеччина у спокійному режимі з проведення власних внутрішніх консультацій дійде і до рішення щодо можливої передачі танків. Я оптимістично на це дивлюся.

Тому що перший крок зроблено: почнемо навчальні [українських] екіпажів програми на "Леопардах 2".

Також стало відомо, що екіпажі ЗСУ найближчим часом розпочнуть навчання на танках Challenger 2 у Великій Британії. Про це повідомив посол України в Британії Вадим Пристайко в ефірі "Радіо Свобода" 20 січня.

Пряма мова: "Екіпажі ось-ось приступлять до тренувань на території Великої Британії. Вже тренуються екіпажі важких артилерійських систем, і найближчим часом приїдуть і танкісти".

За словами Пристайка, "це не займе багато часу", адже, як відзначають британські інструктори, українські військові вмотивовані й навчаються дуже швидко.

"Ми коли готуємо тут піхотинців, – ви знаєте, вже підготували 10 тисяч, і з початку нового року почали ще 20 тисяч, – на це йде п’ять тижнів. Важко сказати, скільки треба буде готувати танкістів – тим більше, це і артилеристи, і механіки, і командири", – зазначив посол.

"Я думаю, що за місяць-півтора можна впоратися. Якщо буде потрібно, навчання буде продовжено, як це було раніше", – додав він.

Також Пристайко наголосив, що танки вже готують для відправлення в Україну.

"Ті танки, які підготовлені для нас, вже готуються для від’їзду в Україну", – зазначив посол.

Цьому передувало: 14 січня влада Великої Британії офіційно підтвердила передачу Україні танків Challenger 2. Міністр оборони Британії підтвердив надання Україні 14 танків.

Налякані, що ЗСУ можуть на плечах відступаючих зайти до Криму: Маломуж про причини підриву Каховської ГЕС

середа, 7 червень 2023, 18:30

Підрив дамби Каховської гідроелектростанції, який спричинив катастрофу на півдні України, російськими окупантами був пов'язаний з можливим контрнаступом ЗСУ.Про це багато говорилося в публічному просторі, його чекали з дня на день, в тому числі й на Хе...

"Команда видавалася з Кремля": Данілов заявив, що окупанти підірвали Каховську ГЕС за вказівкою Путіна"Команда видавалася з Кремля": Данілов заявив, що окупанти підірвали Каховську ГЕС за вказівкою Путіна

середа, 7 червень 2023, 17:45

Російські окупанти підірвали Каховську ГЕС за вказівкою свого диктатора Володимира Путіна. Підрив здійснили 6 червня вибухівкою, яку вони заклали ще восени 2022 року. Про це заявив секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов. ...