Прес-служба Верховної Ради видалила з Twitter пост, присвячений річниці народження Степана Бандери, на прохання польської сторони. Про це розповів заступник міністра закордонних справ Польщі Аркадіуш Муларчик в коментарі PAP, передають Патріоти України.
Зазначається, що в неділю, 1 січня, в 114-ту річницю народження Бандери, в Twitter Верховної Ради з'явився пост з фотографією головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного під портретом лідера ОУН. Там же була наведена одна з цитат Бандери.
Ця публікація викликала різке невдоволення в Польщі. У понеділок відбулася розмова між головами урядів двох країн, після чого пост про Бандеру зник з Твіттера Верховної Ради. "Це знак того, що українці прислухалися до нашого голосу. Хочу дати зрозуміти, що з боку польської держави неприйнятне вшанування Степана Бандери, ідеолога українських націоналістів, який убив десятки тисяч поляків на Волині", – заявив Муларчик.
У 1930-х роках Степан Бандера став одним з лідерів українського національно-визвольного руху на територіях України, що входили до складу тодішньої Польщі. Бандера брав участь у силових акціях проти польської влади, за що в 1936 році був засуджений на довічне ув'язнення.
Після захоплення Польщі німецькими військами Бандера опинився на волі, але в 1941 році вже німці відправили його в концтабір за спроби відновити незалежність України. До 1944 року Бандера перебував в ув'язненні і ніяк не міг ні особисто брати участь, ні керувати українськими повстанцями у Волинській трагедії 1943 року.
Однак у сучасній Польщі фігуру Бандери прийнято ототожнювати з усім антипольським рухом 30-40-х років і покладати на нього провину за все, що в Польщі вважають "страшними українськими злочинами".
Президент України Володимир Зеленський накричав на главу міністерства фінансів США Скотта Бессента, коли вони обговорювали угоду щодо ресурсів під час його візиту в Київ 12 лютого. Про це пише Financial Times (FT) 24 лютого з посиланням на інформацію д...
Підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України, Головного управління розвідки, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, у ніч на 24 лютого 2025 року завдали ураження по Рязанському нафтопереробному заводу у Рязанській області, що задіяний у...