Українці розділилися у ставленні до постаті Бандери: Соціологи оприлюднили свіжі дані

Практично однакова кількість українців оцінила історичну постать Степана Бандери і як позитивну, і як негативну для нашої держави. Про це свідчать результати опитування Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, передають Патріоти України.

Так, схвально про діяльність одного з головних ідеологів українського націоналізму відгукнулися 32% громадян. Така сама кількість респондентів вважає його роль в історії негативною.

Водночас по 21% учасників опитування вважають, що постать Бандери була наскільки позитивною, настільки й негативною.

Здебільшого гарне ставлення до цієї історичної персоналії переважає на заході України (70%). У центрі по 27% вважають його діяльність позитивною чи негативною, а ще 27% – наскільки позитивною, настільки й негативною.

Негативна оцінка переконань та діяльності провідника ОУН-Б домінує на півдні та сході України: 54% та 48% відповідно. Позитивне ставлення до нього висловили лише по 11% мешканців обох регіонів.

Водночас значна частка мешканців півдня та сходу вважають діяльність Бандери наскільки позитивною, настільки й негативною (15% та 25% відповідно). Втім молодь більш схильна вважати цього діяча історичною постаттю, чия діяльність була швидше позитивною для України.

Що ж стосується тенденцій серед прихильників різних політичних партій, то, наприклад, 36% електорату "Слуги народу" сприймають Бандеру як позитивну історичну постать, а 27% – як негативну.

Серед прихильників ОПЗЖ позитивно оцінюють внесок Бандери в історію України лише 4%, а 63% – негативно. Натомість прихильники "Європейської солідарності", навпаки, переважно оцінюють постать Бандери позитивно (57%), негативно – лише 12%.

Також українці поділилися своїми переконаннями щодо політики радянського диктатора Йосипа Сталіна. Негативно її оцінили 62% громадян. З такою думкою погодилася більшість мешканців у всіх регіонах: на заході та в центрі – по 78% та 69%, на півдні та в центрі – по 45%.

Однак у південному та східному регіонах близько 35% вважають діяльність Сталіна наскільки позитивною, настільки й негативною. Переважно схвально про його діяльність відгукнулися 12% жителів сходу, в решті регіонів – ще менше.

Байден "не давав" приземлитися: Літак з пропагандистами Кремля близько години кружляв над Женевою

вівторок, 15 червень 2021, 21:28

Посадку літака у Женеві російської делегації з кремлівськими пропагандистами затримали, тоді ж приземлився борт з американським президентом Джо Байденом. Російський лайнер був у «зоні очікування» близько години. За цей час повітряне судно з росіянами к...

Хай штрафи платять "лохи": Єрмак, його заступник та нардепи незаконно використовують номера прикриття на своїх автівках, як і син Авакова – ЗМІ

вівторок, 15 червень 2021, 21:18

Журналісти Bihus Info оприлюднили розслідування, в якому йдеться, що низка посадовців та наближених осіб їздять на номерах прикриття, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bihus Info. У розслідуванні йдеться, що голова Офісу президента Андрій Є...