Українцям пояснили, чи має право роботодавець вимагати документи про військовий облік

В Україні продовжили дію воєнного стану та загальної мобілізації до 19 лютого 2023 року. У зв'язку з цим багатьох людей цікавить питання, чи можуть роботодавці вимагати документи про військовий облік у нових та старих працівників, передають Патріоти України.

Відповідь на це питання дав адвокат Богдан Пересада. Він зазначив, що формально у роботодавця є право просити надати відповідну інформацію, але звільнити людину з роботи у разі ненадання такої інформації він не може.

За словами адвоката, роботодавці зобов'язані вести Списки персонального військового обліку на підприємстві і з цією метою може здійснювати перевірку у громадян України під час прийняття на роботу наявності військово-облікового документа або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах, які можуть пред'являтися з використанням мобільного додатка Дія.

Богдан Пересада пояснив, що приймання на роботу чоловіків здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ або підрозділах Служби зовнішньої розвідки.

Також, за його словами, роботодавець має під час прийняття на роботу під особистий підпис доводити до призовників, військовозобов'язаних та резервістів правила військового обліку і у семиденний строк з дня видання наказу про прийняття на роботу чи звільнення з роботи повідомляти про це відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Тобто, під час прийняття на роботу роботодавець має запросити військово-обліковий документ і лише після цього приймати людину на роботу.

"Формально у роботодавця є право просити вас надати відповідну інформацію, оскільки вона потрібна йому для ведення Списків персонального військового обліку на підприємстві, але, наприклад, на мою думку, вас не можна звільнити з роботи, якщо ви не надасте роботодавцеві таку інформацію або ж надасте її у неповному обсязі", – підсумував адвокат.

"Одне з найблискучіших вторгнень у сучасній історії": В Україні судитимуть чилійця, який жив у Харкові і підтримував РФ (фото)

вівторок, 6 червень 2023, 19:29

До Дзержинського районного суду Харкова передали обвинувальний акт стосовно 55-річного громадянина Чилі, який декілька років жив у Харкові. Встановлено, що чоловік активно підтримував Росію на своїх каналах у Telegram і YouTube. Експертиза довела, що в...

Окупанти знищили комбайни в полі і видали їх за танки Leopard (відео)

вівторок, 6 червень 2023, 18:50

Російські окупанти заявили, що з ударного вертольота Ка-52 знищили українську бронетехніку під час контрнаступу. Відповідний ролик опублікувало Міноборони РФ. На кадрах видно, як керовані ракети влучають у техніку. Росіянам розповіли, що це нібито німе...