Україну чекають труднощі з логістикою при отриманні танків. "Якщо Abrams прибудуть в Україну в серпні, це може бути запізно", - Зеленський

Західні партнери пообіцяли Україні різні моделі танків, які мають різні терміни постачання і унікальні логістичні перешкоди. Про це пише американське видання The Washington Post із посиланням на свої джерела.

Автор статті нагадує, що Україна очікує на передачу їй танків Challenger 2 з Великої Британії, танків M1A2 Abrams зі Сполучених Штатів та Leopard 2 від Німеччини і кількох інших країн Європи і світу.

Експерт з танків в оборонно-розвідувальній компанії Janes Сонні Баттерворт каже, що мішанина з різних систем робить ці танки "досить складними з точки зору логістики".

За його словами, зараз Україна воює старими радянськими танками Т-72, і їй може здаватися, що для успішної боротьби з Росією достатньо просто отримати західну техніку. Але в довгостроковій перспективі використання декількох типів танків може створити логістичні проблеми.

"Українці будуть експлуатувати кілька різних типів обладнання, і їм доведеться подбати про те, щоб забезпечити їх потрібними запчастинами у відповідних підрозділах", - зазначає Баттерворт.

Американський чиновник, обізнаний з питанням майбутніх поставок в Україну, каже, що хоча українські війська і продемонстрували значну здатність обслуговувати американську техніку на полі бою, експлуатація "Абрамсів" вимагає значної підготовки, в тому числі навчання, яке треба організувати за межами України.

З іншими танками теж не все гаразд. За словами експертів, яких опитало видання, британські Challenger 2 використовують боєприпаси, що відрізняються від стандарту НАТО, а запаси танків Leopard 2 в різних країнах мають тонкі відмінності, навіть якщо це одна і та ж модель. Іспанський Leopard 2 A4, наприклад, може мати іншу систему управління вогнем або радіосистему, ніж фінський.

Разом з тим, в Києві стурбовані попередніми термінами поставок танків Abrams. Про це відкрито заявив президент Зеленський, вочевидь апелюючи до невтаємничених у перипетії переговорів американських політиків та широкої громадськості США.

Танки мають надходити до України з якомога меншим розривом у часі між ухваленням рішення про їх надання та поставкою техніки до України. Про це президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю для Sky News.

"Кількість танків і термін, коли вони до нас можуть доїхати, мають невід'ємну і надважливу роль порівняно з тим, яке і коли було прийнято рішення", - зауважив в інтерв'ю Зеленський.

"Ну що, недорогі сусіди, як вам блекаут у Курську та області? Виявляється, в цю гру можна грати удвох - і тепер саме так і буде", - Сазонов

п’ятниця, 29 вересень 2023, 6:44

"Ну що, недорогі сусіди. Як вам блекаут у Курську та області? Так, в цю гру можна грати удвох. І тепер буде саме так. Відповідь чекати довго не доведеться. Росіяни знову погрожують обстрілами енергетичної інфраструктуру України? Добре. Служба Безпеки в...

Путін влаштував чиновнику "допит", намагаючись видавити з нього слово "бандерівці" (відео)

п’ятниця, 29 вересень 2023, 6:24

Російський диктатор Володимир Путін настільки збожеволів на так званих бандерівцях, що, схоже, не може прожити без їхньої згадки жодного дня. Так, під час наради він влаштував справжній допит, аби лише почути це заповітне слово, передають Патріоти Укр...