"Здавалося б, обставини цієї ситуації є давно розслідуваними, нічого нового нідерландським парламентарям дізнатися не вдасться. Однак їхнє рішення - очевидна політична відповідь на видачу одного з учасників знищення малазійського пасажирського лайнера, Володимира Цемаха, російській стороні. У Нідерландах це рішення президента України Володимира Зеленського викликало вибух обурення - і родичів жертв трагедії, і політиків, і журналістів, і просто порядних людей.
Було б дивним, якби парламент цієї країни, якому з такими труднощами - буквально всупереч громадській думці - вдалося проголосувати за ратифікацію угоди про асоціацію з Україною після негативного результату консультативного референдуму - не відреагував. Тим більше, що українське керівництво нічого не зробило для того, щоб продемонструвати Гаазі своє розуміння ситуації і готовність до співпраці.
У Нью-Йорку, під час сесії Генеральної асамблеї ООН, у президента України Володимира Зеленського був час для зустрічей з бізнесменами, чия сумнівна репутація стає темою для сенсаційних журналістських розслідувань і представляє українську владу як притулок корупціонерів. Але у глави нашої держави не знайшлося часу на зустріч з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте - тим самим Рютте, який, ризикуючи своєю репутацією, провів через парламент угоду про асоціацію ЄС з Україною. Позиції прем'єра з питання відповідальності України за видачу Цемаха і так були не дуже сильними. Але після поведінки Зеленського в Нью-Йорку від них взагалі нічого не залишилося. Уряд був проти продовження розслідування про ситуацію з відкритим небом в 2014 році. Але депутати до нього не прислухалися. Взагалі. І це - тільки початок української поразки в Гаазі.
З часом стає більш очевидним сенс спецоперації, в якій Володимир Путін майстерно використав недосвідченість Володимира Зеленського і схильність колишнього коміка до швидких ефектів. Видача Цемаха - це не тільки можливість для російського керівництва уникнути відповідальності за знищення пасажирського літака. Це ще й можливість розділити цю відповідальність з Україною.
Нідерланди завжди були "слабкою ланкою" в питаннях української європейської інтеграції - згадаймо хоча б, як був використаний закон про референдум, який мало не заблокував процес ратифікації угоди про асоціацію. Зараз розслідування нідерландського парламенту цілком може прийти до висновків, що Україна разом з Росією несе відповідальність за загибель літака, повинна компенсувати втрати родичам жертв. Так, всі розумітимуть, що це - політичний висновок, що це - помста за Цемаха, за зрив справжнього розслідування. Але на суді в Гаазі Україна ризикує опинитися не в ролі обвинувача, а в ролі обвинуваченого".
До правоохоронців Харківської області надійшла заява про зґвалтування, нібито вчинене військовими з Франції. Це новий фейк російської спецслужби. Про це повідомляє керівник слідчого відділу поліції Харківщини Сергій Болвінов, передають Патріоти України...
Президент Володимир Зеленський заслухав доповідь головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського щодо ситуації на фронті. Про це глава держави повідомив у Telegram в понеділок, 25 листопада, передають Патріоти України. За його словами, відбулася тривала ро...