ВАТ “Меридіан” ім. С.П. Корольова, ТОВ “ІННОВАЦІЙНИЙ холдинг Sikorsky Challenge”, а також проект проект “мобільні бойові роботи” працюватимуть над 5 інноваційними ідеями для оборонної галузі, в числі яких виробництво мобільних бойових роботів, повідомляють Патріоти України з посиланням на прес-службу “Укроборонпрому”.
Компанії підписали договір про співпрацю, що стало першим кроком до реалізації п’яти інноваційних ідей для сфери оборони. Уточнюється, що проекти відбирали серед фіналістів конкурсу стартапів під назвою Sikorsky Challenge-2021, в якому брали участь українські винахідники і вчені.
Першим планується реалізувати проект під назвою “мобільні бойові роботи”. Решта проектів стосуються розмінування небезпечних територій допомоги дронів, протидії ворожим безпілотникам, технологій з моніторингу повітряного простору в різних діапазонах частот, а також високоточного наведення зброї повітряних об’єктів.
Наземні безекіпажні компактні машини планують виробляти на підприємстві “Укроборона”. Вони будуть призначені для того, щоб виконувати розвідувальні, логістичні та бойові завдання. Зокрема, за допомогою роботів проводитимуть розмінування та бойову підтримку.
За словами директора з розвитку підприємства “Меридіан”, виробництво роботів має стати новим вдалим прикладом співпраці між виробництвом і наукою, а бойові роботи зможуть стати зброєю майбутнього і істотно посилити обороноздатність України.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...