Умєров хоче нову команду. Чому Кабмін звільнив майже всіх заступників міністра оборони, але залишив одного, - джерела

Новий міністр оборони Рустем Умєров порушив домовленості зі своїм попередником Олексієм Резніковим і переконав президента звільнити усіх своїх заступників, передають Патріоти України.

"Буде нова команда в міністра оборони: Рустем Умєров вирішив звільнити попередню команду, і не призначати нікого наново", – розповіло джерело NV в уряді.

Так представник Кабміну прокоментував головну урядову новину 18 вересня, — звільнення майже всіх заступників колишнього керівника Міноборони Олексія Резнікова: Володимира Гаврилова, Ростислава Замлинського, Ганни Маляр, Дениса Шарапова, Андрія Шевченка та Віталія Дейнеги, а також держсекретаря МО Костантина Ващенка.

Серед звільнених, за словами джерела NV, поки немає першого заступника міністра оборони Олександра Павлюка. Але це пов’язано лише з тим, що цей чиновник знаходиться у міжнародних відрядженнях, які відбуваються цього тижня, в яких він підміняє керівника оборонного відомства.

За словами ще одного джерела видання в Офісі президента (ОП), протягом останнього тижня Рустем Умеров мав декілька зустрічей з президентом з цього приводу.

"Він говорив з президентом щодо заміни всіх заступників. Першого, кого він хотів замінити, – це Андрія Шевченка [тепер вже ексзаступник міністра оборони з питань європейської інтеграції], тому що сильно провисає міжнародний напрям в міністерстві зараз», — пояснило це джерело. За його словами, спочатку Володимир Зеленський сказав «поки залишити всіх», просто додавши нових заступників. Але потім відбулась ще одна зустріч, під час якої Умеров попросив замінити всю команду аби почати з чистого листа. Врешті очільник держави дав новому міністру карт бланш на самостійне вирішення кадрових питань, додав представник ОП на умовах анонімності.

За словами одного з топових представників фракції партії Слуга народу в Раді, серед умов свого призначення Умєров називав суб'єктність. «Коли він обговорював призначення з [керівником ОП Андрієм] Єрмаком, то розумів, що з тим же Шараповим [вже екс-заступник міністра оборони] пов’язано багато скандалів, Ващенко [держсекретар] також має сумнівну репутацію, — пояснив цей депутат. — Умєров не хотів асоціюватись з ними. Але тут важливо, щоб замість Шарапова зараз не зайшов хтось такий самий, наприклад, Володимир Пікузо [керівник агенції оборонних закупівель], бо це така ж сама людина Єрмака".

Також це джерело додало, що Резніков на комітеті ВР під час свого звільнення казав, що була домовленість з Умєровим: всі заступники пишуть заяви за бажанням на звільнення, а той призначає вже їх наново".

NV звернулось за коментарем щодо кадрової політики МО до представника Кабміну у ВР Тараса Мельничука, а також до самого Міністерства оборони. Але на час публікації цього матеріалу редакція відповідей не отримала.

Нагадаємо, 18 вересня Кабмін звільнив сім заступників міністра оборони. А саме: Володимира Гаврилова з посади заступника міністра оборони; Ростислава Замлинського з посади заступника міністра оборони; Ганну Маляр з посади заступника міністра оборони; Дениса Шарапова з посади заступника міністра оборони; Андрія Шевченка з посади заступника міністра оборони з питань європейської інтеграції; Віталія Дейнегу з посади заступника міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Також Костянтина Ващенка звільнили з посади державного секретаря міністерства оборони.

Медведєв заявив про війну з Україною "до повного знищення" та захоплення нових "споконвічних" територій

субота, 30 вересень 2023, 14:54

Заступник голови Радбезу РФ Дмитро Медведєв заявив, що окупанти будуть вести війну з Україною "до повного знищення", передають Патріоти України. Відповідною обіцянкою чиновник відзначився на честь штучного свята, яке 28 вересня узаконив указом Путін - ...

ГУР Міноборони провело спецоперацію "Бариня" і завербувало російського військового (фото)

субота, 30 вересень 2023, 14:41

Головне управління розвідки успішно провело спецоперацію під назвою "Бариня", в результаті якої вдалося завербувати російського кадрового військового Данила Алфьорова. Про це повідомив представник ГУР Андрій Юсов на пресконференції, передають Патріоти ...