Європейський Союз закликає Верховну Раду привести закон про Національне антикорупційне бюро України у відповідність до Конституції і нагадує, що незалежність бюро - умова безвізу і макрофінансової допомоги. Про це заявив представник ЄС із зовнішньої політики Петер Стано, передають Патріоти України із посиланням на "Німецьку хвилю".
"Ми взяли до уваги рішення Конституційного суду щодо НАБУ. Наслідки цих рішень треба буде оцінити. ЄС закликає український парламент змінити відповідне законодавство та привести його у відповідність до Конституції якомога швидше", - зазначив Стано.
В Євросоюзі наголошують на важливості ясного юридичного статусу НАБУ і одночасного забезпечення збереження його незалежності та ефективної роботи. "Незалежність та ефективність антикорупційної інфраструктури є ключовими умовами візової лібералізації ЄС та макрофінансової допомоги", - наголосив Стано.
Нагадаємо, наприкінці серпня Конституційний Суд України визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором НАБУ. При цьому в КСУ заявили, що таке рішення не означає, що Ситник звільнений. Сам Ситник заявив, що таке рішення не здивувало його, оскільки воно постійно лобіювалося. За словами спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, для врегулювання питання з призначенням Ситника необхідно внести зміни до Конституції або закону про НАБУ. 16 вересня Велика палата Конституційного Суду України визнала такими, що не відповідають Конституції, низку положень закону "Про Національне антикорупційне бюро України".
Російський диктатор Володимир Путін перестав подобатися американському президенту Дональду Трампу. Ставлення президента США до ватажка Кремля змінилося після їхньої телефонної розмови ввечері 3 липня. Зі свого боку Путін сприймає поведінку Заходу як сл...
Політолог та директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко вважає, що Китай демонстративно показує світові: Росія - це його зона впливу. Кремль загруз у війні з Україною, яку хотів завершити за кілька тижнів, і при цьому не стає...