"Умова безвізу і макрофінансової допомоги": У ЄС закликали Раду змінити закон про НАБУ якнайшвидше

В Євросоюзі наголошують на важливості ясного юридичного статусу НАБУ і одночасного забезпечення збереження його незалежності та ефективної роботи.

Петер Стано. Фото: ЕРА.

Європейський Союз закликає Верховну Раду привести закон про Національне антикорупційне бюро України у відповідність до Конституції і нагадує, що незалежність бюро - умова безвізу і макрофінансової допомоги. Про це заявив представник ЄС із зовнішньої політики Петер Стано, передають Патріоти України із посиланням на "Німецьку хвилю".

"Ми взяли до уваги рішення Конституційного суду щодо НАБУ. Наслідки цих рішень треба буде оцінити. ЄС закликає український парламент змінити відповідне законодавство та привести його у відповідність до Конституції якомога швидше", - зазначив Стано.

В Євросоюзі наголошують на важливості ясного юридичного статусу НАБУ і одночасного забезпечення збереження його незалежності та ефективної роботи. "Незалежність та ефективність антикорупційної інфраструктури є ключовими умовами візової лібералізації ЄС та макрофінансової допомоги", - наголосив Стано.

Нагадаємо, наприкінці серпня Конституційний Суд України визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором НАБУ. При цьому в КСУ заявили, що таке рішення не означає, що Ситник звільнений. Сам Ситник заявив, що таке рішення не здивувало його, оскільки воно постійно лобіювалося. За словами спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, для врегулювання питання з призначенням Ситника необхідно внести зміни до Конституції або закону про НАБУ. 16 вересня Велика палата Конституційного Суду України визнала такими, що не відповідають Конституції, низку положень закону "Про Національне антикорупційне бюро України".

Готується до нової війни? Росія нарощує військову міць біля кордонів Фінляндії

вівторок, 20 травень 2025, 6:43

Росія нарощує військову інфраструктуру поблизу кордону з Фінляндією — будує бази та нові об’єкти, — свідчать останні супутникові знімки. Ці дії можуть вказувати на стратегію Кремля після завершення війни проти України. Про це йдеться у статті The New Y...

"У нас є власне внутрішнє обговорення": Чого чекати українським біженцям в Польщі після виборів

вівторок, 20 травень 2025, 6:30

Система соціальної допомоги в Польщі постійно змінюється. Трансформація буде природною відповідно до інтересів країни. Про це сказав тимчасовий повірений у справах Польщі в Україні Пйьотр Лукасєвіч в інтерв'ю РБК-Україна, передають Патріоти України. Ві...