Європейський Союз закликає Верховну Раду привести закон про Національне антикорупційне бюро України у відповідність до Конституції і нагадує, що незалежність бюро - умова безвізу і макрофінансової допомоги. Про це заявив представник ЄС із зовнішньої політики Петер Стано, передають Патріоти України із посиланням на "Німецьку хвилю".
"Ми взяли до уваги рішення Конституційного суду щодо НАБУ. Наслідки цих рішень треба буде оцінити. ЄС закликає український парламент змінити відповідне законодавство та привести його у відповідність до Конституції якомога швидше", - зазначив Стано.
В Євросоюзі наголошують на важливості ясного юридичного статусу НАБУ і одночасного забезпечення збереження його незалежності та ефективної роботи. "Незалежність та ефективність антикорупційної інфраструктури є ключовими умовами візової лібералізації ЄС та макрофінансової допомоги", - наголосив Стано.
Нагадаємо, наприкінці серпня Конституційний Суд України визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором НАБУ. При цьому в КСУ заявили, що таке рішення не означає, що Ситник звільнений. Сам Ситник заявив, що таке рішення не здивувало його, оскільки воно постійно лобіювалося. За словами спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, для врегулювання питання з призначенням Ситника необхідно внести зміни до Конституції або закону про НАБУ. 16 вересня Велика палата Конституційного Суду України визнала такими, що не відповідають Конституції, низку положень закону "Про Національне антикорупційне бюро України".
CNN з посиланням на джерела пише, що союзники Сполучених Штатів стурбовані "мирним планом" Дональда Трампа щодо України, який передбачає територіальні поступки, включно з Кримом, на користь Росії, передають Патріоти України. Мовник з посилання на неназ...
Деякі європейські посадовці побоюються, що розбіжності щодо одностороннього проєкту "мирної угоди" адміністрації Трампа, який передбачає визнання Сполученими Штатами Криму частиною Росії, підірвуть трансатлантичну безпеку і навіть зірвуть саміт НАТО на...