"Умова безвізу і макрофінансової допомоги": У ЄС закликали Раду змінити закон про НАБУ якнайшвидше

В Євросоюзі наголошують на важливості ясного юридичного статусу НАБУ і одночасного забезпечення збереження його незалежності та ефективної роботи.

Петер Стано. Фото: ЕРА.

Європейський Союз закликає Верховну Раду привести закон про Національне антикорупційне бюро України у відповідність до Конституції і нагадує, що незалежність бюро - умова безвізу і макрофінансової допомоги. Про це заявив представник ЄС із зовнішньої політики Петер Стано, передають Патріоти України із посиланням на "Німецьку хвилю".

"Ми взяли до уваги рішення Конституційного суду щодо НАБУ. Наслідки цих рішень треба буде оцінити. ЄС закликає український парламент змінити відповідне законодавство та привести його у відповідність до Конституції якомога швидше", - зазначив Стано.

В Євросоюзі наголошують на важливості ясного юридичного статусу НАБУ і одночасного забезпечення збереження його незалежності та ефективної роботи. "Незалежність та ефективність антикорупційної інфраструктури є ключовими умовами візової лібералізації ЄС та макрофінансової допомоги", - наголосив Стано.

Нагадаємо, наприкінці серпня Конституційний Суд України визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором НАБУ. При цьому в КСУ заявили, що таке рішення не означає, що Ситник звільнений. Сам Ситник заявив, що таке рішення не здивувало його, оскільки воно постійно лобіювалося. За словами спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, для врегулювання питання з призначенням Ситника необхідно внести зміни до Конституції або закону про НАБУ. 16 вересня Велика палата Конституційного Суду України визнала такими, що не відповідають Конституції, низку положень закону "Про Національне антикорупційне бюро України".

Хіти тижня. "Кака разница?!": Тимчасовий "міністр-плагіатор" скасував обов’язкове ЗНО з української мови та літератури

середа, 21 жовтень 2020, 19:30

Міністерство освіти скасувало обов’язкове ЗНО з української мови та літератури. Про це повідомляє народний депутат Володимир В’ятрович, зазначають Патріоти України. . У 2021 році складати цей тест будуть тільки абітурієнти, які вступають на гуманітарн...

"Стус прийде за тобою": Нацкорпус зірвав зустріч Медведчука з прихильниками у Миколаєві (відео)

середа, 21 жовтень 2020, 17:34

У Миколаєві активісти Нацкорпусу зірвали зустріч голови політради політичної партії "Опозиційна платформа - за життя" Віктора Медведчука із місцевими прихильниками та депутатами, передають Патріоти України. Зустріч мала відбутися вдень 21 жовтня в кіно...