Умиротворення держави-агресора: Голова МЗС України влаштував демарш у Раді Європи проти Мюнхенської змови-2

Глава міністерства закордонних справ України Павло Клімкін влаштував демарш, відмовившись брати участь у засіданні Ради Європи, яке пройде в Гельсінкі 17 травня. Причиною рішення Клімкіна стала позиція Комітету міністрів РЄ щодо зняття санкцій з Росії. Таке пояснення надав постпред України в раді Дмитро Кулеба, зазначають Патріоти України.

Кулеба зазначив, що якщо російська делегація в ПАРЄ буде відновлена в правах, Україна може переглянути принципи співпраці в РЄ через те, що організація "втратила довіру до себе".

"По-перше, ми концептуально не згодні з тим, щоб Комітет міністрів йшов на односторонні поступки Росії. По-друге, в тексті рішення є елементи, з якими ми категорично не згодні", - заявив Кулеба. Одним з таких елементів є право Росії повернутися в ПАРЄ посеред року, що суперечить статуту Ради Європи. Інший може стати мотивом для зняття санкцій з росіян.

Як уточнює видання, судячи з документів, рішення, яке міністри візьмуть в п'ятницю, стане важливим кроком до прощення Росії.

Відмова Клімкіна брати участь у зустрічі - лише перший з відповідних кроків української дипломатії, каже Кулеба.

Керівник української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв зазначив, що депутати розглядають можливість припинення роботи делегації.

"Особисто я не бачу сенсу залишатися в ПАРЄ, якщо Рада Європи зруйнує принципи, на яких він був заснований", - сказав Ар'єв.

Раніше Павло Клімкін заявив, що Україна може відмовитися від виконання мінських угод у разі, якщо Франція, Німеччина та інші країн Ради Європи доб'ються зняття санкцій з Росії.

З архіву ПУ. "Лапотные вандалы": Росія пригрозила покарати Україну, перекривши Дніпро

субота, 19 жовтень 2019, 23:55

880 км Дніпро тече в Україні, але 485 км - в Росії, при цьому Україні належить менше половини територій водозбору річки. Кремль пішов на черговий варіант залякування України, цього разу за допомогою знищення або перенаправлення русла Дніпра як основної...

Хіти тижня. Таки "зрада" і вбивці будуть вільні? Україна ухвалила всі закони для амністії на Донбасі, - МЗС

субота, 19 жовтень 2019, 23:05

Україна ухвалила всі закони щодо амністії членів незаконних збройних формувань на Донбасі у межах Мінських угод. Вона запрацює після проведення місцевих виборів у Донецькій і Луганській областях, коли на окупованих територіях буде обрано легітимну укра...