Умиротворення держави-агресора: Голова МЗС України влаштував демарш у Раді Європи проти Мюнхенської змови-2

Глава міністерства закордонних справ України Павло Клімкін влаштував демарш, відмовившись брати участь у засіданні Ради Європи, яке пройде в Гельсінкі 17 травня. Причиною рішення Клімкіна стала позиція Комітету міністрів РЄ щодо зняття санкцій з Росії. Таке пояснення надав постпред України в раді Дмитро Кулеба, зазначають Патріоти України.

Кулеба зазначив, що якщо російська делегація в ПАРЄ буде відновлена в правах, Україна може переглянути принципи співпраці в РЄ через те, що організація "втратила довіру до себе".

"По-перше, ми концептуально не згодні з тим, щоб Комітет міністрів йшов на односторонні поступки Росії. По-друге, в тексті рішення є елементи, з якими ми категорично не згодні", - заявив Кулеба. Одним з таких елементів є право Росії повернутися в ПАРЄ посеред року, що суперечить статуту Ради Європи. Інший може стати мотивом для зняття санкцій з росіян.

Як уточнює видання, судячи з документів, рішення, яке міністри візьмуть в п'ятницю, стане важливим кроком до прощення Росії.

Відмова Клімкіна брати участь у зустрічі - лише перший з відповідних кроків української дипломатії, каже Кулеба.

Керівник української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв зазначив, що депутати розглядають можливість припинення роботи делегації.

"Особисто я не бачу сенсу залишатися в ПАРЄ, якщо Рада Європи зруйнує принципи, на яких він був заснований", - сказав Ар'єв.

Раніше Павло Клімкін заявив, що Україна може відмовитися від виконання мінських угод у разі, якщо Франція, Німеччина та інші країн Ради Європи доб'ються зняття санкцій з Росії.

Москва оскаженіло битиметься за дніпровську воду: Наслідки катастрофічної нестачі води в Криму стануть явними вже цього року, - російський політик

вівторок, 16 липень 2019, 7:40

Тоді як опозиція РФ волає про зраду Кремля мешканців Криму, котрий почав перетворюватись на пустелю, військово-політичне керівництво РФ виношує низку планів найскоршого вирішення проблеми, від підкупи київських чиновників до військового удару до Дніпра

"Кремлівські "кукли" не допоможуть": У мережі жорстко "обламали" Симоньян після гучної заяви про Зеленського

вівторок, 16 липень 2019, 6:40

Пропагандистка Путіна розмріялася про мир з Україною, що дало привід користувачам мережі жорстко осадити її. Одна з головних пропагандисток Росії головний редактор видання RT Маргарита Симоньян в своєму мікроблозі в Twitter висловила надію на те, що у...