Умиротворення держави-агресора: Голова МЗС України влаштував демарш у Раді Європи проти Мюнхенської змови-2

Глава міністерства закордонних справ України Павло Клімкін влаштував демарш, відмовившись брати участь у засіданні Ради Європи, яке пройде в Гельсінкі 17 травня. Причиною рішення Клімкіна стала позиція Комітету міністрів РЄ щодо зняття санкцій з Росії. Таке пояснення надав постпред України в раді Дмитро Кулеба, зазначають Патріоти України.

Кулеба зазначив, що якщо російська делегація в ПАРЄ буде відновлена в правах, Україна може переглянути принципи співпраці в РЄ через те, що організація "втратила довіру до себе".

"По-перше, ми концептуально не згодні з тим, щоб Комітет міністрів йшов на односторонні поступки Росії. По-друге, в тексті рішення є елементи, з якими ми категорично не згодні", - заявив Кулеба. Одним з таких елементів є право Росії повернутися в ПАРЄ посеред року, що суперечить статуту Ради Європи. Інший може стати мотивом для зняття санкцій з росіян.

Як уточнює видання, судячи з документів, рішення, яке міністри візьмуть в п'ятницю, стане важливим кроком до прощення Росії.

Відмова Клімкіна брати участь у зустрічі - лише перший з відповідних кроків української дипломатії, каже Кулеба.

Керівник української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв зазначив, що депутати розглядають можливість припинення роботи делегації.

"Особисто я не бачу сенсу залишатися в ПАРЄ, якщо Рада Європи зруйнує принципи, на яких він був заснований", - сказав Ар'єв.

Раніше Павло Клімкін заявив, що Україна може відмовитися від виконання мінських угод у разі, якщо Франція, Німеччина та інші країн Ради Європи доб'ються зняття санкцій з Росії.

"Я переїхав до Києва у 2003 році": Як президент України привітав столицю з Днем міста

неділя, 26 травень 2019, 11:05

25-26 травня Київ 37 раз поспіль відзначає День міста. Згідно популярній традиції "матері міст Русь 1537 років. Відомі українці вітають киян з їх найбільшим святом, вишукуючи теплі слова та побажання. До привітань долучився і Володимир Зеленський. Пре...

"Гамбурзькі санкції" для держави-агресора: Як світ реагує на вирок Міжнародного Трибуналу ООН щодо бойових дій поблизу Керченської протоки

неділя, 26 травень 2019, 8:25

В України з'явився дуже сильний козир проти спроб скасування антиросійських санкцій, більше того - їх посилення. Перший випадок відкритої збройної агресії під прапорами ЗС РФ, без "фігового листка" "гібридності", отримав обов'язковий для виконання присуд