УПЦ МП не виїхала з Нижньої Лаври. Комісію Мінкульту не пустили на територію монастиря. Екснамісник Павло погрожував побиттям палицею (відео)

Комісія Мінкульту не змогла потрапити до першої по списку церкви Еижньої Лаври ,для повернення з оренди УПЦ МП

«Зараз вдарю палицею», - Павло Лебідь

УПЦ МП не виїхала з території Києво-Печерської лаври, попри те, що договір оренди храмів у неї закінчився 29 березня. Зранку 30 березня священники УПЦ МП провели у Лаврі богослужіння. Віряни Української православної церкви Московського Патріархату не пустили до приміщень Києво-Печерської лаври комісію Міністерства культури та інформаційної політики.

Біля головного входу на територію чергує кілька патрулів поліції. Вони оглядають машини, які заїжджають і виїжджають з території Лаври.

Пропри те, що 29 березня монахи УПЦ МП мали покинути територію Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», у церкві заявили, що не виїжджатимуть із Лаври до рішення суду, в якому УПЦ заперечує розірвання договору оренди. Суд почнеться 26 квітня.

Віряни УПЦ МП блокували роботу комісії. Вони, зокрема, взяли членів комісії в кільце і не допустили їх до будівель, які хотіли перевірити.

Намісник Києво-Печерської лаври митрополит УПЦ МП Павло в оточенні прихильників пригрозив журналістам побиттям та перешкоджав їхній діяльності. Одну з журналісток він сильно штовхнув, також оператору священнослужитель пошкодив камеру.

Пряма мова Павла: "Я зараз візьму ту палку і поб′ю всі ваші фотоапарати". Згодом сказав журналісту, що поб'є і його.

Журналіст спитав, чому Павло погрожує кореспондентам. Натомість той почав брехати, що, навпаки, йому погрожують. "Я не погрожую, ето ти погрожуєш", - сказав Павло.

Також журналіст попросив Павла сказати, що Росія напала на Україну, але той промовчав.

Прихильники церковника почали казати журналісту, щоб той не провокував. Один зі священнослужителів накинувся на журналіста і порвав йому дріт для зарядки.

На оприлюднених відео зафіксовано, як церковник навіть штовхнув одну з журналісток.Також митрополит Павло під час спілкування з журналісткою щодо виселення монахів з Києво-Печерської лаври сильно штовхнув її.

Нагадаємо, сьогодні у Лаврі мала розпочати роботу комісія з ухвалення будівель у державне користування.

Як повідомлялося, керівництво Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» вимагало від монахів УПЦ МП покинути всю територію Лаври до 29 березня. Національний заповідник не продовжив дію оренди для УПЦ Московського патріархату в чоловічому монастирі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври через порушення орендних умов представниками УПЦ (МП).

Останній день представників УПЦ МП у стінах Києво-Печерської лаври пройшов доволі насичено. На території святині збиралося чимало вірян Московського патріархату, пройшов молебень. Основні події відбулися довкола Хрестовоздвиженської церкви на території Києва-Печерської лаври.

Як повідомлялося, під час промови митрополита Павла в Лаврі на голови вірян упав лід.

Також раніше митрополита Павла застукали у паспортному столі. На відео видно, що митрополит розгубився, побачивши, що його знімають. Він намагався швидше закінчити оформлення документів та чимшвидше покинути приміщення.

"Відволікти Захід від України": Кремль може атакувати НАТО з несподіваного боку

вівторок, 3 жовтень 2023, 0:30

Оскільки Російська Федерація зазнає невдач в Україні, безпосередня загроза членам НАТО, таким як Польща і країни Балтії, може бути дещо пом'якшена. Ймовірно, новою точкою докладання дестабілізуючих зусиль Москви стануть Балкани. Саме на Балканах розташ...

"Цей бізнес втрачено для Путіна": Видобуток газу в Росії впав на 26%, - ЗМІ

вівторок, 3 жовтень 2023, 0:25

Видобуток газу в Росії цього року впав до рівня, небаченого з 1970-х років. Державний енергетичний гігант Російської Федерації "Газпром" повідомив у своєму останньому звіті, що видобуток газу в першій половині 2023 року становив 179,45 мільярда кубічни...