Китай все більше перетворюється із торгового партнера і конкурента на системного суперника. Деякі моменти візиту до Пекіна були "більш ніж шокуючими". Про це глава МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила під час виступу перед німецьким парламентом по поверненні з Пекіна, пише Reuters.
За словами Бербок, деякі моменти її поїздки були "дійсно шокуючими". Вона не уточнила, що саме має на увазі. Але зауважила, що Китай стає все більш репресивним у своїй внутрішній політиці і агресивним - у зовнішній.
За її словами, Китай є для Німеччини партнером, конкурентом і системним суперником. Але саме останню роль він перебирає на себе все більше й більше.
Бербок додала, що Китай - найбільший торгівельний партнер Німеччини. Але це ще не означає, що він є найбільш важливим.
Бербок відвідала Пекін минулого тижня. Її метою було попередити тамтешню владу, що будь-які спроби контролювати Тайвань є неприйнятним. В Пекіні відповіли, що Китай і Німеччина один для одного - партнери, а не радники. І запропонували Берліну підтримати "реінтеграцію" Тайваню.
Колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив сумніви щодо того, що президент США Дональд Трамп справді змінив своє ставлення до України, попри оцінки, які останнім часом лунають у західних медіа, передають Патріоти України. На думк...
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський припустив, що Росія може готувати провокацію на власній території під чужим прапором. Про це він написав у соцмережах, передають Патріоти України. На думку Сікорського, подібні дії можуть бути викори...