"Усе своє життя він присвятив захисту національних інтересів": У СБУ назвали причину смерті Марчука, Зеленський відреагував

Перший глава Служби безпеки України та колишній прем'єр-міністр Євген Марчук помер від гострої серцево-легеневої недостатності. Гостру серцево-легеневу недостатність у Марчука спровокував коронавірус COVID-19, йдеться на сайті СБУ, зазначають Патріоти України.

"Коронавірусна хвороба загострила захворювання, на які він (Марчук – Ред.) страждав, та спровокувала гостру серцево-легеневу недостатність", – зазначили у відомстві. В СБУ висловили глибокі співчуття рідним та близьким Марчука.

На смерть Марчука вже відреагував президент Володимир Зеленський. "...Усе своє життя він присвятив захисту національних інтересів України. Завдяки зокрема його зусиллям у ТКГ (Тристороння контактна група – Ред.) на Донбасі був встановлений режим тиші, що зберігається дотепер. Його досвід – неоціненний...", – зазначив очільник держави у Twitter.

"Помер Євген Кирилович Марчук. Перший голова СБУ, четвертий прем’єр-міністр України, колишній міністр оборони, колишній секретар РНБО… Людина, яка уособлювала цілу епоху в українській політиці...", – написала на власній сторінці у Facebook лідерка ВО "Батьківщина" Юдія Тимощенко.

"Ми зазнали великої втрати. Пішов з життя Євген Марчук, якого завжди пам‘ятатимемо, передусім, за такими великими справами, як перша декадебізація СБУ, перше відкриття архівів КҐБ, перший і останній порятунок Криму та багато-багато інших… Дякую Yevgenij Marchuk за все, що зробили для України, за дружбу з нашим з Danylo Lubkivsky батьком, за Вашу науку, за Ваші поради - Вас бракуватиме. Вічна пам‘ять Великому Українцеві!", – відреагував на смерть Марчука український дипломат, політичний і громадський діяч, Надзвичайний і Повноважний Посол України (серпень 2008) Маркіян Лубківський.

Нагадаємо, Євген Марчук помер 5 серпня на 81-му році життя. Марчук народився 28 січня 1941 року у селі Долинівка, яке тоді було частина Одеської області, а зараз входить до складу Кіровоградщини. Марчук став першим главою СБУ 6 листопада 1991 року й обіймав пост до 12 липня 1994-го. На посаді прем'єра він перебував з 1995 по 1996 рік.

Наперекір всім ворогам: В небі над окупованим Донецьком літав тактичний безпілотник ЗСУ Bayraktar (фото)

вівторок, 28 вересень 2021, 21:45

Вперше недалеко від лінії бойового зіткнення на Донбасі виконував бойові завдання один з турецьких ударних тактичних безпілотних літальних апаратів Вауraktar ТВ2, які раніше були закуплені для ЗСУ. Про це повідомляє блогер під ніком «Черговий ООС» в св...