Вірогідність завершення російсько-української війни у 2025 році існує, це може статися за одним з трьох сценаріїв. Шанси на завершення війни у наступному році залежать від кількох факторів. Ключовими є два з них: військова допомога західних партнерів та ефективна мобілізація. Таку думку в інтерв'ю OBOZ.UA озвучив ексзаступник начальника Генерального штабу Збройних сил України, генерал-лейтенант Ігор Романенко, передають Патріоти України.
Він вважає, що ймовірність завершення війни у наступному році відкидати не варто. "Імовірність того, що війна закінчиться 2025 року, справді є. Швидше за все, це той самий реалістичний варіант, який знаходиться десь посередині між оптимістичним та песимістичним", – наголосив Романенко.
Песимістичний сценарій, на думку генерала, полягає у фактичній призупинці США військової допомоги Україні, тоді як Росія використовуватиме весь свій військовий потенціал для продовження активних бойових дій, що, зрештою, змусить Україну піти на серйозні поступки. Оптимістичний сценарій передбачає можливості для України відстояти свої інтереси, завадити реалізації планів російського диктатора Володимира Путіна з захоплення чотирьох українських областей, які Москва вже вписала у конституцію РФ.
Втім, досить оптимістичним Романенко вважає ще й сценарій, за якого у 2025 році вдасться бодай призупинити бойові дії. "За великим рахунком, усі сценарії залежать від вирішення двох завдань, хоча, звичайно, є й багато інших факторів", – додав генерал.
Першим таким завданням Романенко вважає нарощування західної допомоги. "Перше – це озброєння, техніка, боєприпаси від наших союзників, частково, у найкращому разі, на п'яту частину можливостей нашого оборонно-промислового комплексу. На жаль, нині ми поки що не можемо глибоко відпрацювати ці питання та забезпечити свої Збройні сили всім необхідним", – зазначив він. Не менш важливим окрім достатньої кількості зброї є те, що потрібно достатньо людей, що зможуть цю зброю тримати.
"Друге завдання – це мобілізація. Третій рік поспіль ведуться пошуки ефективного механізму мобілізації, і я не думаю, що буде винайдено якусь інновацію, яка допоможе різко, швидко покращити ситуацію. Але мобілізація – це реалістичний підхід, об'єктивна вимога законів війни, тому потрібно ухвалювати досить важкі рішення", – додав він.
Романенко впевнений, що від того, як виконуватимуться ці два ключові завдання, і залежить, на який саме сценарій – песимістичний, оптимістичний чи середній між ними – зможе вийти Україна. "І є реальна можливість зробити це наступного, 2025 року", – підкреслив він.
Війська Російської Федерації не припинятимуть вогонь 12 травня. Держава-агресор РФ відкинула цю пропозицію "коаліції охочих", наполягаючи на власній умові – першочергово провести двосторонні переговори 15 травня, передають Патріоти України. Позицію Кре...
На думку військових аналітиків Україні в перспективі розбудови ВМС слід звернутися і до розвитку власного «москітного» флоту. Адже саме сукупність швидкохідних і маневрених малих бойових кораблів та катерів може принести успіх в умовах сучасної війни, ...