"Усього дві країни у світі мають ВВП, нижчий, ніж 1990 року, - це Україна і Зімбабве", - економіст

Наразі у світі лише дві країни мають ВВП, нижчий, ніж 1990 року, - це Україна і Зімбабве. Про це в інтерв'ю виданню "Гордон" сказав генерал-майор податкової поліції, колишній перший заступник начальника Головного управління податкової міліції Державної податкової служби України, економічний оглядач Юрій Атаманюк, передають Патріоти України.

"Нам не доводиться чекати значних інвестицій, тому що поле, яке розташоване поруч із нами, вигідніше для потенційного інвестора. Навіщо інвестувати в завод в Україні, коли поруч Болгарія, де податок на прибуток 10% і ПДВ 10%. У нас удвічі вищий. Ще приклад – Угорщина. Вони залучили BMW і побудували в себе завод, дали інвестору податок на прибуток 9% за п'ять років. Звісно, ми програємо. Тому в нас протягом 30 років частка машинобудування у ВВП знизилася із 35% до п'яти. Ця динаміка триває. У рейтингу свободи ведення бізнесу в нас 147-ме місце поряд із Гамбією. Ми – лідери за рівнем падіння ВВП. Усього дві країни у світі мають ВВП, нижчий, ніж 1990 року, – це Україна і Зімбабве", – підкреслив Атаманюк.

На його думку, світова криза дає Україні гарні можливості для розвитку.

"У нас є унікальні можливості, тому що для кризи ми у вигіднішому становищі, ніж багаті країни Європи, які мають неймовірні витрати на утримання соціальної інфраструктури та медицини. І наразі гарні часи. Потрібно просто щось робити для свого успіху – переглянути загороджувальні мита, змінити податкове поле всередині країни, дати секторальні пільги для виробництва тієї продукції, яку не виробляють в Україні, тощо. Тоді ми зможемо швидко й гарно вистрелити", – зазначив Атаманюк.

Загинули тварини, пошкоджені будівлі: Російські загарбники обстріляли старовинний монастир на Сумщині (відео)

вівторок, 6 грудень 2022, 5:00

Те, що обитель населяють ченці УПЦ не зупинило російських убивць. У понеділок, 5 грудня, російські загарбники обстріляли прикордоння Сумщини. Прильоти зафіксовані на території чоловічого монастиря. Про це повідомив голова Сумської обласної військової а...

"Косив" під Тіматі: ЗСУ ліквідували батька трьох дітей, якого Путін відправив на вірну смерть в Україну

вівторок, 6 грудень 2022, 0:30

Українські воїни продовжують денацифікувати російську армію. Цього разу у чорному пакеті додому повернувся російський мобік із Первоуральська Данило Нарбутовських. Про його ліквідацію повідомив OSINT-експерт Іраклій Комахідзе, передають Патріоти Україн...