Представники Конгресу США намагалися з'ясувати у чиновників Держдепартаменту, чому вони не готують санкцій проти оператора газопроводу "Північний потік – 2" компанії Nord Stream 2 AG і кораблів, які беруть участь у добудові трубопроводу, повідомило видання Axios із посиланням на власні джерела.
Представники Держдепартаменту США під час брифінгу з конгресменами, який відбувся цього тижня, не дали чіткої відповіді на запитання, чому адміністрація президента Джо Байдена не вживає швидких дій, щоб завершити будівництво "Північного потоку – 2". Про це пише Axios із посиланням на учасників розмови і власні джерела, зазначають Патріоти України.
За інформацією видання, учасники брифінгу намагалися дізнатися у представників Держдепу, чому чиновники не готують обмежень проти оператора Nord Stream 2 AG і кораблів, які беруть участь у добудові трубопроводу.
Конгресмени брали участь у двох брифінгах Держдепу США щодо "Північного потоку – 2": у вівторок, 23 лютого, який було засекречено, й у четвер 25 лютого, у відкритому, повідомили співрозмовники видання. Перший дзвінок перервав Держдеп за пів години після початку. Відомство пояснило розрив технічними проблемами. Під час другого дзвінка сенатор від Республіканської партії намагався дізнатися у чиновників Байдена, чому не було введено санкцій проти Nord Stream 2 AG.
Представники Держдепу США сказали, що не збираються обговорювати конкретні організації, і що вони продовжують збирати докази. Під час телефонної розмови заступниця помічника держсекретаря в Бюро з європейських та євразійських справ Моллі Монтгомері заперечувала, що США ведуть переговори з Німеччиною про додаткову угоду, яка дозволяє продовжити будівництво трубопроводу.
Високопосадовець із Сенату захищав адміністрацію Байдена від звинувачень у повільному русі щодо санкцій, заявивши, що будівництву трубопроводу протидіють обидві партії, однак адміністрація має переконатися, що санкції відповідають доказам, які може бути підтверджено в суді.
"Північний потік – 2" – газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м³ газу на рік. Повідомляли, що вартість проєкту – €9,9 млрд, його фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie та австрійська OMV.
Уряди США, України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.
Будівництво газопроводу почали у 2018 році. У грудні 2019 року будівництво заморозили, оскільки США ввели санкції проти європейських підрядників, які беруть участь у проєкті. На той момент було добудовано 93% газопроводу, повідомляв Nord Stream 2 AG.
За рік, 11 грудня 2020 року, будівництво відновили. До завершення будівництва двох ниток газопроводу всього залишилося 160 км "із невеликим", говорив президент РФ Володимир Путін 17 грудня. У лютому 2021 року в "Газпромі" заявляли, що планують ввести "Північний потік – 2" в експлуатацію цього року.
19 січня міністерство фінансів США ввело нові санкції проти компаній, залучених до будівництва газопроводу "Північний потік – 2". Зокрема, санкції торкнулися російського судна "Фортуна" і його власника – компанії KVT-RUS, а також компанії "Рустанкер", нафтового танкера "Максим Горький" і танкера Sierra для перевезення сирої нафти. МЗС України привітало це рішення, а російський "Газпром" уперше припустив можливість зупинення реалізації або повного скасування проєкту. Проте 24 січня стало відомо, що російське судно-трубоукладач "Фортуна" відновило будівництво "Північного потоку – 2" у водах Данії.
Газета Handelsblatt написала 1 лютого, що президент США Джо Байден може зняти санкції проти "Північного потоку – 2", якщо матиме гарантії, що Росія не буде використовувати газопровід проти України та інших країн Східної Європи. У Держдепі спростували цю інформацію, заявивши, що будуть заважати будівництву "Північного потоку – 2".
The Wall Street Journal повідомила 16 лютого, що адміністрація Байдена почала переговори з Берліном стосовно санкцій проти компаній, залучених до процесу будівництва.
23 лютого стало відомо, що 18 європейських компаній покинули проєкт газопроводу "Північний потік – 2" або вже на стадії виходу. Причиною цього стали ймовірні санкції щодо проєкту з боку США.
Один з європейських партнерів російського "Газпрому" – німецька нафтогазова компанія Wintershall Dea – також заявив про припинення фінансування проєкту "Північний потік – 2". Компания вклала в газопровід €730 млн.
24 лютого про вихід із проєкту повідомила французька страхова компанія AXA.
Обстріл Дніпра балістичною ракетою "Орєшнік" та заяви російського диктатора Володимира Путіна, не свідчать про істотні зміни в ударних можливостях Росії або ризик застосування нею ядерної зброї, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інститу...
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...