Удар по скрепах: У Латвії хочуть зменшити обсяг російської мови на телебаченні

Сейму Латвії президент країни Егілс Левітс запропонував збільшити кількість телевізійних програм офіційними мовами ЄС і Єврозони, передають Патріоти України.

Політик хоче, щоб обсяг цього мовлення сягав до 80 %, пише в листі глави латвійської держави до членів комісії Сейму із прав людини.

"Сильний інформаційний простір – суттєве питання безпеки країни і демократії в Латвії. Потрібно на законодавчому рівні забезпечити можливість зробити так, щоб жителям Латвії були доступні якісні та плюралістичні телепрограми, які зміцнюють належність Латвії до культурного простору Європи та сприяють включенню жителів Латвії в загальний інформаційний дискурс Європи", – підкреслив Левітс.

Запропоновані Левітсом зміни передбачають, що в телепрограму каналів, які транслюють у Латвії, мають увійти продукти латвійських державних і комерційних медіа. Якщо в основний пакет входять додаткові програми, то щонайменше 80% із них мають бути офіційними мовами ЄС і Єврозони (усього їх 24, включно з латвійською). Фактично, це означає зменшення кількості телепрограм російською мовою до 20% ефіру.

Із 2003 року в Латвії телемовлення мовами національних меншин, зокрема й російською обмежили до 25% ефірного часу.

Проєкт закону з вказаними нормами 11 лютого розглянули на засіданні профільної комісії Сейму. У сесійну залу парламенту документа поки що не виносили.

З архіву ПУ. "Зовсім дід ку-ку!": Путін зганьбився новим анекдотом на улюблену тему (відео)

понеділок, 23 листопад 2020, 23:55

Безглузді жартівливі висловлювання глави Росії Володимира Путіна щодо вирішення важливих питань з якості життя в очолюваній ним країні знову розлютили громадян. І змусили задуматися про нормальність його психічного здоров'я. Відео ще одного конфузу пре...

З архіву ПУ. Досить цікава причина: У Росії пояснили, чому не захопили Маріуполь

понеділок, 23 листопад 2020, 23:30

Виявилося, що Маріуполь, на відміну від Донецька чи Луганська, - це "чужа земля". Так звана "армія ДНР" не захопила в 2014 році Маріуполь Донецької області, нібито, через те, що він знаходиться «на чужій землі». Про це в ефірі російського телебачення т...