У "ЛНР" голодний бунт шахтарів. Окупанти блокують протести, до катівень кинули десятки гірників

У місті Антрацит, що знаходиться під контролем "ЛНР", підняли бунт гірники шахти «Комсомольська», однієї з найбільших в Донбасі, повідомляють Патріоти України з посиланням на EurAsia Daily.

Страйк через борги із зарплати триває з минулого тижня, а в середу, 10 червня, шахтарі оголосили голодування з вживанням тільки хліба і води.

За даними порталу, в місті блокуються зв'язок і соціальні мережі, щоб не допустити більше масових протестів. Місцевим ЗМІ також заборонили висвітлювати акцію.

Співголова Незалежної профспілки шахтарів Донбасу Олександр Васьковський розповів про 22 заарештованих співробітників шахти, чиє місцезнаходження наразі невідомо. За його словами, недоторканність всіх, хто підтримує страйк, є однією з вимог шахтарів.

Більше сотні гірників знаходяться в приствольному дворі і не виходять на поверхню, вимагаючи зарплату за березень і квітень. Учасники протесту в коментарі порталу News.ru стверджують, що після початку страйку їм почали надходити погрози від керівництва підприємства і місцевих спецслужб, у тому числі складаються списки на звільнення.

Аналогічна акція протесту проходила 21 квітня, і тоді більшу частину боргу за березень і лютий віддали, причому пообіцяли погасити заборгованість, що залишилася до 15 травня. Гроші до шахтарів так і не дійшли, а на підприємстві замість цього ввели нову систему оплати праці, що зменшує доходи співробітників.

Зазначимо, що зранку 7 червня в Антрацитівському районі через коронавирус введений карантин, який передбачає зупинку громадського транспорту, але не закриття магазинів і ринків.

Шахти регіону контролює український бізнесмен-утікач Сергій Курченко. Він був близький до колишнього президента-утікача Віктора Януковича і покинув Україну разом з ним в 2014 році. В кінці листопада минулого року стало відомо, що компанія «Внешторгсервис», що знаходиться під його операційним контролем, отримала відстрочку на два роки з виплати боргу промисловим підприємствам і вугільним шахтам «ДНР/ЛНР». Тоді сукупна заборгованість оцінювалася в 25 млрд рублів, з яких на борг перед шахтами припадало 8 млрд. Реструктуризація передбачала, що після завершення відстрочки борг буде виплачуватися протягом чотирьох років рівними частками і без нарахування відсотків.

Є виклики: Війна в Україні змусила Захід переосмислити концепт протиповітряної оборони, - Business Insider

середа, 24 червень 2026, 16:04

Досвід війни в Україні змушує західні країни переглядати підходи до побудови систем протиповітряної оборони. Одним із головних уроків стало усвідомлення того, що для боротьби з безпілотниками недостатньо дорогих радарів та сучасних ракетних комплексів....

ЗСУ уразили унікальний завод на Уралі

середа, 24 червень 2026, 15:50

В ніч на середу підрозділи Сил оборони України уразили Оренбурзький газопереробний завод та єдиний у РФ гелієвий завод. Відстань – понад 1200 км від лінії бойового зіткнення, повідомив Генштаб ЗСУ 24 червня, передають Патріоти України. "На території пі...